Kwiecień 2019

W tym wydaniu chciałabym Państwu szczególnie polecić artykuły, które – mam nadzieję – będą inspiracją do spędzenia letnich tygodni z dala od służbowych obowiązków. Greckie wyspy to doskonały pomysł na wakacje. Pomimo trudności finansowych, z jakimi Grecja borykała się w ostatnich latach, podróżni nadal odwie-dzają jej piaszczyste plaże, przytulne zatoki, zielone gaje oliwne i zwykle nie zatrzymują się w jednym tylko miejscu.

 Przemieszczając się z wyspy na wyspę, możemy podczas urlopu doświadczyć ich różnorodnego charakteru i lepiej poznać ofertę hotelową. Prezentujemy nasze subiektywne zestawienie pięciu najpiękniejszych greckich wysp: Santorini, Mykonosu, Rodosu, Krety, Korfu, na które można dotrzeć zarówno samolotem, jak i jednym z wielu promów odpływających z portu w Pireusie.

Kolejna polecana przez nas destynacja to otoczony turkusowymi falami Morza Karaibskiego meksykański półwysep Jukatan i Riwiera Maya – bez wątpienia jedno z najciekawszych miejsc na Karaibach. Doskonale zachowane zabytki starożytnych cywilizacji Majów i Tolteków, wszechobecne kaktusy, pe-likany i flamingi oraz słynna tequila, którą pija się w tym klimacie od samego rana – zrobią wrażenie na najwytrawniejszych nawet podróżnikach. Polecamy Cancún, Playa del Carmen, Tulum i piramidy w Chichén Itzá.

Sama myśląc już o nadchodzących letnich miesiącach, życzę Państwu udanej lektury.

Pobierz całe wydanie w pliku .pdf