Maj 2018

Tokio to fascynujący, rozedrgany, a jednocześnie precyzyjnie działający mechanizm. Zaawansowana technologia, odmienna od europejskiej kultura, wysublimowana sztuka i najzdrowsza na świecie kuchnia przyciągają turystów i biznesmenów ze wszystkich kontynentów. Tylko w ubiegłym roku stolicę Japonii odwiedziło 20 milionów ludzi, a pomyśleć, że za dwa lata, podczas igrzysk olimpijskich liczba ta podwoi się!

Jak poruszać się po Tokio, które uchodzi za jedną z najtrudniejszych komunikacyjnie i logistycznie metropolii świata? W naszym „Temacie z okładki” piszemy o najciekawszych nowych aplikacjach, z których można od niedawna skorzystać, wysiadając
z samolotu na lotnisku Narita.

Japońska Narodowa Organizacja Turystyki uruchomiła niedawno aplikację Japan O cial Travel App (jnto.go.jp/smartapp/eng) dostępną w języku chińskim, angielskim i koreańskim, gdzie znajdziemy m.in. artykuły z praktycznymi informacjami dotyczącymi tokijskiej komunikacji miejskiej, funkcję wyznaczania tras oraz wiele cennych porad dla turystów przybywających zza granicy.

Kolejną, niezwykle przydatną aplikacją, zwłaszcza dla osób chcących wydostać się ze stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni, jest Tokaido Sanyo Shinkansen Reservation App (smart-ex.jp/en/lp/app), dzięki której zarezerwujemy w języku angielskim podróż koleją szybkich prędkości. Co ważne, bilet zarezerwowany w ten sposób można anulować nawet cztery minuty przed odjazdem pociągu.

Życzę udanej podróży do Tokio – bezpośrednio z Warszawy!

Pobierz całe wydanie w pliku .pdf