Październik 2018

Kopenhaga to wymarzone miejsce zarówno dla biznesmenów, jak i osób szukających dobrej rozrywki. Według ostatniego raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), zatytułowanego „2017 Better Life”, Duńczycy mogą pochwalić się jednym z najkorzystniejszych współczynników wyważenia życia zawodowego i prywatnego.

Jedynie 2 procent z nich pracuje regularnie ponad 50 godzin tygodniowo, podczas gdy średnia światowa wynosi aż 13 procent. Jednocześnie w badaniu instytutu Expert Market, w którym PKB największych gospodarek świata podzielono przez liczbę godzin przepracowanych przez jedną osobę, Dania znalazła się na czwartym miejscu na świecie pod względem produktywności (po Luksemburgu, Norwegii i Szwecji).

Dania jest regularnie uznawana za najlepsze miejsce na świecie dla kobiet dzięki elastycznej polityce urlopów rodzicielskich, systemowi odpłatności za przedszkola bazującemu na
dochodach rodziców oraz aktywnemu promowaniu równości płci.Co więcej opieka zdrowotna i edukacja są w Danii praktycznie bezpłatne.

A do tego jeszcze słynne duńskie „hygge” – sztuka doceniania prostych, życiowych przyjemności: rodziny, przyjaciół, natury, przyjaznego otoczenia, poczucia wspólnoty. Zachęcam do przeczytania artykułu „Życie w stylu hygge” i do szczegółowego zapoznania się z całym wydaniem, które od tego miesiąca przygotowujemy w nowym layoucie.
Życzę udanej lektury!

Pobierz całe wydanie w pliku .pdf