rarefilm.net

4 rzeczy, które musisz wiedzieć wynajmując auto za granicą

Autor tekstu: , Data publikacji:

Podczas wyjazdu za granicę niekiedy trzeba skorzystać z wynajętego samochodu. Zobacz, co warto wiedzieć o wypożyczaniu pojazdów, aby wygodnie z nich korzystać i nie przepłacić.

1. Zarezerwuj auto przed wyjazdem

Jeśli planujesz wyjazd, podczas którego przyda ci się samochód z wypożyczalni, zarezerwuj go wcześniej. Możesz tego dokonać za pośrednictwem strony internetowej. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę np. „wynajem samochodów Lizbona” i na liście wyszukań pojawi się kilkadziesiąt stron umożliwiających zdalną rezerwację pojazdu w Hiszpanii. Rezerwując samochód w ten sposób unikniesz problemów związanych z brakiem znajomości języka, a także masz szanse na rabat związany z wcześniejszą rezerwacją pojazdu.

2. Sprawdź dokładnie za co płacisz

Wypożyczalnie samochodów zarówno te w Polsce jak i te za granicą mają różne sposoby naliczania opłat za wynajem pojazdów. Można się spotkać z płatnościami za godzinę, za dobę lub za przebyte kilometry. Niektóre wypożyczalnie samochodów mają określony minimalny okres wynajmu np. 3 dni. W takim wypadku zapłacisz stawkę za trzy dni plus dodatkową opłatę za każdy kolejny dzień. Warto także wspomnieć, że wiele wypożyczalni nalicza opłatę dobową, ale równocześnie określa limit kilometrów. Jeśli go przekroczysz będziesz zmuszony zapłacić za każdy nadliczbowy kilometr. Te różnorodne metody naliczania opłat sprawiają, że trzeba bardzo uważać i dokładnie porównywać cenniki różnych firm.

3. Opłaty za dodatkowy sprzęt

Powszechną praktyką stosowaną w przypadku wypożyczalni samochodowych jest również pobieranie opłat za dodatkowy sprzęt. Tym samym można zapłacić dodatkowo za GPS, fotelik dla dziecka czy radio. Niektóre wypożyczalnie część z tych sprzętów mają w standardzie, co może wpłynąć na ogólny koszt wynajmu pojazdu.

4. Opłaty za dodatkowe usługi

Wynajmując pojazd powinieneś również wiedzieć, że wypożyczalnie samochodów oferują szereg usług dodatkowych, które są oczywiście dodatkowo płatne. Najczęściej wśród nich można spotkać dodatkowe ubezpieczenie, odbiór pojazdu w dni wolne od pracy, dostarczenie lub odbiór pojazdu z miejsca innego niż siedziba wypożyczalni. Są to niewątpliwe udogodnienia, ale decydując się na nie musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Wynajmowanie pojazdu za granicą nie jest niczym szczególnie trudnym. Warto jednak zająć się tym z pewnym wyprzedzeniem i dokładnie zapoznać się z ofertami. Dzięki wcześniejszej rezerwacji i mądremu doborowi sprzętów i usług dodatkowych można sporo zaoszczędzić.

„A jak to wygląda od strony pracownika wypożyczalni? Ciekawy wywiad, można znaleźć choćby TUTAJ

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.

pornrip.cc macromastiavideo.com xxxcomics.org