Homo Sapiens Steel, czyli nowe pióra od Visconti

Autor tekstu: , Data publikacji:

Potentat na rynku piór – firma Visconti - wprowadziła do swojej oferty nowe pióra wykończone stalą szlachetną. To kolejne pióro w serii Homo Sapiens, której czytelnicy czasopisma Pen World przyznali nagrodę w kategorii „Best Writing Pen”.

Dodatkowo w serii Homo Sapiens znajdziemy pióro w wielkości „midi” wraz z małą stalówką z 23 karatowego palladu, któraw tym modelu została zastosowana po raz pierwszy.

Pióra Visconti są wykonane a materiału, o którym można bez wahania powiedzieć, że jest „tak stary jak świat”, a mianowicie ze skały wulkanicznej. To substancja będąca połączeniem żywicy i bazaltu znajdującego się w lawie wulkanu Etna. Zastosowanie bazaltu sprawia, że pióra mają wyoki stopień sprężystości i są niełamliwe a także odporne na wysokie temperatury. Bardzołatwo basobują także wodę, więc można ich używać także po przypadkowym zamoczeniu – nie wyślizguja się z ręki.

IstosAracnis_02.jpg new

Kolejna nowość to stalówki, wykonane ze stali szlachetnej 316. Stalówka wykonana z palladu, w przeciwieństwie do tradycyjnych stalówek, nie wymaga przyciskania w trakcie pisania. Stalówka palladowa charakteryzuje się najwyższą zawartością metalu szlachetnego, przy zachowaniu 95% czystego palladu w stosunku do 75% czystego złota w 18 i 58% w 14-karatowych stalówkach.

Więcej o nowych piórach wiecznych Visconti dowiesz się na www.visconti.it

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.