rarefilm.net

Piloci Air France przedłużają strajk

Autor tekstu: , Data publikacji:

Piloci zatrudnieni w Air France zapowiedzieli przedłużenie o kolejny tydzień strajku przeciwko przeniesieniu miejsc pracy do taniego holenderskiego przewoźnika – linii lotniczych Transavia. Szefowie związków zawodowych pilotów lotniczych ostrzegają, że protest może trwać nawet do momentu zagwarantowania im zadowalających warunków pracy.

Strajk pilotów francuskiego przewoźnika jest pokłosiem zapowiedzianych przez Air France inwestycji w tanie linie lotnicze z Holandii. W ramach planu inwestycyjnego francuskie przedsiębiorstwo zadeklarowało chęć zainwestowania w linie Transavia miliarda euro. Zdaniem Air France takie działanie pozwoliłoby na stworzenie dwustu pięćdziesięciu nowych miejsc pracy dla pilotów oraz na powiększenie o około sto maszyn floty holenderskiego przewoźnika. Piloci Air France obawiają się jednak, że takie działanie władz spółki może drastycznie pogorszyć ich warunki płacy i zatrudnienia.

Obecnie francuskie linie lotnicze realizują zaledwie około 41proc. rozpisanych połączeń. Zaplanowane w okresie od 15 do 26 września rejsy zostały odwołane, a pasażerom, którzy zakupili bilety na lot w tym okresie zaproponowano zmianę terminu podróży wskazując okres od 27 września do 8 października. Panującemu w Air France kryzysowi z niepokojem przygląda się również francuski resort transportu, który w przypadku nierozwiązania problemu obawia się paraliżu ruchu lotniczego we Francji.

-Prowadzimy nieprzerwane rozmowy z naszymi pilotami mające na celu jak najszybsze rozwiązanie konfliktowej sytuacji. W imieniu całej firmy chciałbym przeprosić wszystkich naszych klientów i ich rodziny. Pragnę zapewnić, że podejmujemy wszelkie możliwe działania, aby jak najszybciej przywrócić zawieszone połączenia lotnicze – powiedział Frederic Gagey, prezes Air France.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.

pornrip.cc macromastiavideo.com xxxcomics.org