Escape room. Pomysł na integrację zespołu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Escape room, czyli gra logiczna polegająca na zespołowym rozwiązywaniu łamigłówek w celu uwolnienia się z pokoju to nie tylko świetny sposób na niebanalne spędzenie wolnego czasu. To rodzaj rozrywki wręcz idealny dla firm, który przynosi wiele korzyści i skutkuje zwiększeniem efektywności w pracy!

Integracja zespołu

Wybranie się do escape roomu całą firmą jest doskonałym sposobem na integrację zespołu oraz poprawienie relacji w grupie. Rozwiązywanie łamigłówek wymaga przede wszystkim pracy zespołowej i wzajemnej pomocy, dlatego jest szansa, że nawet osoby, które na co dzień nie darzą się sympatią zaczną ze sobą lepiej współpracować i stworzą pozytywną więź. Escape room dla firm pomaga też zaobserwować, która z osób pełni rolę naturalnego lidera zespołu, co może być bardzo przydatną informacją dla przełożonych.

Sposób na odstresowanie

Nie samą pracą człowiek żyje! Escape room dla firm to świetny sposób na odstresowanie pracowników i odciągnięcie ich od spraw służbowych choć na chwilę. Gra wymaga jednak analitycznego i kreatywnego myślenia, dlatego nie będzie to czas spędzony bezczynnie. Wiele badań pokazuje, że odpoczynek skutkuje zwiększeniem efektywności po powrocie do pracy. Po wizycie w pokoju zagadek umysł będzie wypoczęty i gotowy do dalszego działania!

Sprawdzian zdolności

Gra logiczna, jaką jest escape room to doskonały test osobowości, kreatywności oraz nieszablonowego myślenia. Podczas gry warto zaobserwować, którzy pracownicy w swoich działaniach wychodzą spoza ramek lub wykazują się zdolnościami analitycznymi. Być może sami nie wiedzieliście jaki potencjał w Was drzemie? Dzięki wizycie w pokoju zagadek odkryjecie swoje mocne i słabe strony.

Do wyboru do koloru!

Escape room dla firm to świetny pomysł na spędzenie czasu w zespole, tym bardziej, że na rynku dostępnych jest mnóstwo pokoi o różnorodnych tematykach. Niezależnie od tego czy lubicie kryminały, klimaty muzyczne lub nawet hakerskie z pewnością znajdziecie opcję, która dopasuje się do Waszych zainteresowań. Planując wizytę firmową w escape roomie warto wybierać miejsca, które oferują kilka pokoi. Umożliwia to podzielenie się na grupy i jednoczesną rywalizację, co dostarcza dodatkowych emocji. Dobrym pomysłem jest także firmowa kolacja po rozwiązaniu zagadki – niektóre escape roomy, np. Enigma Room (https://enigmaroom.pl/oferta/escape-room-dla-firm/) oferują pomoc w zorganizowaniu takiego eventu.

Więcej na: https://enigmaroom.pl/

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji