Indywidualne wyjazdy wakacyjne coraz popularniejsze

Autor tekstu: , Data publikacji:

Z każdym rokiem na wakacje może sobie pozwolić coraz więcej Polaków. Nawet niepokoje społeczne i zagrożenie terrorystyczne w wielu islamskich krajach znad Morza Śródziemnego nie są w stanie złamać dobrej passy rynku turystycznego. Ale zyski branży mogłyby być jednak jeszcze większe. Jak się bowiem okazuje, z usług touroperatorów korzysta tylko ok. 30% Polaków udających się na urlop.

Ciągle bardzo popularne jest wynajmowanie, wspólnie ze znajomymi, całego domu nad morzem czy jeziorem. Turysta znad Wisły czuje się także coraz pewniej poza granicami rodzinnego kraju. Duża popularnością cieszą się zwłaszcza te miejsca, do których można dojechać samochodem (Czechy, Węgry, północne Włochy oraz Chorwacja).

Podróż w nieznane

Samodzielność, swoboda, wolność… – te oraz pokrewne słowa padają najczęściej, gdy toczy się dyskusja o przewadze indywidualnych wyjazdów wakacyjnych nad tymi wykupionymi w biurach podróży. Każdy dzień jest inny: nie wiadomo, jakie przygody czekają po drodze, ani jakich ludzi można spotkać. Samodzielne wakacje pozwalają się także wykazać partnerowi (lub partnerce) – liczą się przede wszystkim umiejętności organizacyjne oraz kompetencje językowe. A napotkane trudności mogą przyczynić się do scementowania związku.

glowne3

Jednak wyjeżdżając z dzieckiem, zamiast zdawać się całkowicie na tzw. żywioł, lepiej zawczasu zarezerwować nocleg w hotelu, hostelu lub miejsce na polu biwakowym. Zwłaszcza małe dzieci muszą mieć odpowiednie warunki sanitarne i zapewnione poczucie bezpieczeństwa.

glowne2

Pomocne okażą się serwisy, które umożliwiają zdalną rezerwację miejsc noclegowych. Jednym z najpopularniejszych jest Hotels.com dostępny na portalu tanio.co. Za jego pośrednictwem można zabukować nocleg nie tylko w polskich hotelach, ale także w wielu innych krajach świata.

Tanie wakacje

Indywidualny wypoczynek ma jeszcze jedną niewątpliwą przewagę nad tym zorganizowanym przez agencję turystyczną. Jest tańszy. Poświęcając swój cenny czas na wyszukiwanie najkorzystniejszych połączeń lotniczych lub autobusowych można znaleźć naprawdę bardzo atrakcyjne promocje. W przypadku wyjazdu samochodowego, warto także dobrze rozważyć przebieg trasy. Zwłaszcza, jeśli planujemy wyjazd zagraniczny. Ceny benzyny w poszczególnych krajach mogą różnić się od siebie nawet o kilkadziesiąt procent. Należy więc policzyć, gdzie opłaca się zatankować do pełna, a gdzie tylko tyle, aby wystarczyło na dojechanie do kolejnego miejsca postojowego. Odpowiednio wcześniej warto także poczytać o opłatach za przejazd autostradami i drogami szybkiego ruchu (tak, one także mogą być płatne, podobnie jak niektóre przejazdy przez tunele i przeprawy).

Są jednak miejsca, do których lepiej udać się z przewodnikiem. Czasami po prostu trudno dotrzeć samemu do bardziej egzotycznych krajów. Dlatego warto przejrzeć oferty last minute biur podróży na Tanio i nie przejmować się niczym.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.

pornrip.cc macromastiavideo.com xxxcomics.org