Jaki plan inwestowania wybrać?

, Data publikacji:

Giełda kryptowalut umożliwia czerpanie zysków na różne sposoby. Jeśli planujesz inwestycje na rynku kryptowalut, zadbaj o plan, który najlepiej odpowie na Twoje potrzeby. Na początek zadaj sobie następujące pytania.

 

 • jaki zysk zamierzasz uzyskać?
 •  czy zależy Ci na szybkim pomnożeniu kapitału?
 •  ile czasu na inwestowanie jesteś w stanie wygospodarować?
 •  jakie ryzyko możesz zaakceptować?
 •  jaki portfel kryptowalut planujesz używać?
 •  jakie masz doświadczenie oraz wiedzę odnośnie inwestowania?

Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci ustalić, czy lepsza dla Ciebie będzie krótkoterminowa spekulacja, czy długoterminowe inwestycje. Obie te strategie mogą przynieść zadowalające stopy zwrotu. Jeśli jednak chcesz odnieść sukces musisz posiadać jasny plan i konsekwentnie go realizować.

Spekulacje

Osoby, które chcą osiągnąć szybkie zyski wybierają metodę spekulacji na Bitcoinie i innych kryptowalutach. W rzeczywistości większość z nich nie do końca rozumie zasady funkcjonowania kryptowalut oraz stojące za nimi technologie. Naiwni inwestorzy są narażeni na szybszą utratę kapitału i częściej nabierają się na działania oszustów.

Traderzy, którzy chcą stosować metodę spekulacji powinni:

 • panować nad swoimi emocjami,
 • dysponować dużą ilością czasu,
 • znać techniki analizy wykresów,
 • posiadać umiejętność wyłapywania okazji.

Kryptowaluty idealnie pasują do metody spekulacji, ponieważ ich wartość często ulega dużym wahaniom. Trader, który stosuje tą strategię musi wykonywać wiele ruchów w krótkim czasie. Tym samym jest narażony na różne pułapki i błędy.

Spekulant nie interesuje się aktywami, ale zmianami ich cen. Dzięki temu nie ma skrupułów, aby sprzedać daną walutę, jeśli jej notowania pójdą w górę. Jako spekulant powinieneś umiejętnie badać nastroje na rynku, a także interpretować zdarzenia związane z danym aktywem.

Co będzie Ci potrzebne?

Jeśli planujesz wdrożyć strategię opartą na spekulacji, musisz zdobyć odpowiednie narzędzia. Przede wszystkim zadbaj o dostęp do cen walut w czasie rzeczywistym. Wybierz giełdę, która najlepiej odpowie na twoje potrzeby. Oprócz tego doradzamy wybór narzędzi do rysowania wykresów oraz obliczania wskaźników.

Która giełda będzie najlepsza?

Każdy inwestor wybiera giełdę w oparciu o inne wytyczne. Musisz samodzielnie ocenić, które z nich są dla Ciebie najważniejsze. Z naszej strony polecamy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 •  najlepsze miejsca wspierają traderów i oferują najniższe prowizje,
 • codzienny handel wymaga trzymania środków w portfelu online, dlatego liczą się najbezpieczniejsze opcje,
 • giełda powinna przechowywać większość środków użytkowników w zimnych portfelach,
 • wiele ruchów na rynku zależy od dostępnej oferty kryptowalut,
 • wysokiej klasy giełdę poznamy po szybkiej i skutecznej reakcji na problemy użytkowników,
 • najlepiej jeśli giełda umożliwia korzystanie z naszego rodzimego języka,
 • jeśli często korzystasz ze smartfona, sprawdź czy giełda zapewnia aplikację mobilną.

  Inwestycje długoterminowe

Jeśli planujesz inwestować środki w kryptowaluty na okres minimum dwóch lat, to masz ułatwione zadanie. Ta strategia uchodzi za jedną z łatwiejszych. Wszystko opiera się o dwa podstawowe ruchy – zakup i sprzedaż. Dzięki temu unikniesz wielu błędów.

Po pierwsze wydasz mniej na prowizje związane z przeprowadzaniem transakcji. Nagłe spadki oraz wzrosty cen nie będą dla Ciebie dużym obciążeniem psychicznym, ponieważ interesuje Cię zysk w dłuższej perspektywie. Nie musisz poświęcać czasu na codzienne śledzenie notowań oraz doglądanie inwestycji.

Zanim zdecydujesz się na dokonanie inwestycji powinieneś dokładnie przeanalizować dostępne projekty i wybrać najlepszy. Coraz więcej inwestorów preferuje uśrednianie, czyli kupno walut za określoną kwotę miesięcznie.

Co będzie Ci potrzebne?

Jeśli wybierasz długoterminowe inwestycje potrzebujesz bezpiecznego portfela offline oraz sprawdzonej giełdy. Ponadto przyda Ci się arkusz kalkulacyjny, który umożliwi śledzenie postępów oraz obliczanie stopy zwrotu.

Jak wybrać bezpieczny portfel online?

 1. Portfel sprzętowy

Dla większości inwestorów portfel sprzętowy to najbezpieczniejsza i najlepsza opcja z dotychczas wymyślonych. Każdy model różni się między sobą wyglądem, ilością zabezpieczeń, funkcjami oraz ceną. Dzięki przechowywaniu online hakerzy nie mają dostępu do Twoich środków. Oprócz tego możesz tworzyć kopie zapasowe, a w przypadku kradzieży sprzęt dodatkowo chroni kod PIN.

 1. Potfel papierowy

Potfel papierowy jest drugą opcją na przetrzymywanie środków offline. To rozwiązanie przewiduje zapisanie klucza na kartce papieru. Inwestor powinien zadbać o bezpiecznie przechowywanie klucza. Najlepiej umieścić kartkę w zamknięciu i nie pokazywać osobom trzecim. Największa zaleta takiego rozwiązania to darmowość.

Profesjonalni traderzy przestrzegają zasady dywersyfikacji. Jeśli zajmujesz się inwestowaniem na poważnie, najlepiej używaj kilku różnych portfeli. Nawet jeśli umiesz generować zyski, nie odniesiesz sukcesu bez zadbania o bezpieczeństwo swoich środków.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji

pornrip.cc macromastiavideo.com xxxcomics.org