LINK – nowa jakość w branży TSL

Misją firmy LINK jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań transportowo-logistycznych precyzyjnie dopasowanych do potrzeb klientów przy zachowaniu najwyższej jakości obsługi. A do tego przyjaznych dla środowiska.

LINK Sp. z o.o. to obecnie jedna z największych i najnowocześniejszych polskich firm w branży transportowo-logistycznej. Od 27 lat dostarcza usługi w zakresie transportu i spedycji i cały czas dynamicznie się rozwija. Obecnie to 650 zatrudnionych pracowników i ponad 1000 jednostek transportowych, co oznacza ponad 50 tysięcy zleceń rocznie. I pomyśleć, że prawie 30 lat temu spółka zaczynała swoją działalność od kilkuosobowej kadry i kilku samochodów ciężarowych. Jak to możliwe, że firma przeszła w tym czasie tak znaczącą i dynamiczną metamorfozę oraz stała się liderem na rynku TSL?

Jakość jest najważniejsza

Jak podkreśla Paweł Moder, członek zarządu spółki LINK, kluczowe znaczenie w LINK ma jakość obsługi rozumiana jako szybkość reakcji na potrzeby klientów, elastyczność i kreatywność w działaniu. Wpływ na wysoką jakość obsługi i terminowość dostaw ma także 5 baz transportowych zlokalizowanych w strategicznych miejscach pod kątem komunikacji z krajami Europy (Gliwice, Łódź, Poznań, Wrocław i Ghent w Belgii). – Posiadamy również centralę w Wiązownie, gdzie mieści się centrum operacyjne naszej firmy, tu pracuje ponad 120 osób odpowiedzialnych za realizację transportów zgodnie z oczekiwaniami klientów – dodaje Paweł Moder.

Wykorzystanie indywidualnych i nowoczesnych rozwiązań informatycznych, zespoły specjalistów dedykowanych do poszczególnych klientów i branż, szybkość reakcji i elastyczność oraz zapewnienie oferty wpływającej na optymalizację łańcucha dostaw klientów są kluczowymi czynnikami decydującymi o wyborze LINK jako partnera logistycznego. – Klientami firmy LINK są głównie duże międzynarodowe koncerny branży Automotive, AGD, E-commerce i Retail, Budowlanej oraz FMCG – wymienia Paweł Moder. I dodaje: – Specjalizujemy się w usługach transportu drogowego w zakresie przewozu całopojazdowego oraz częściowego. Obecnie podejmujemy też dywersyfikację działań i rozszerzamy ofertę o nowe usługi logistyczne, stawiając na dostawy częściowe oraz rozwój połączeń intermodalnych.

LINK obsługuje nie tylko koncerny międzynarodowe, ale również mniejsze firmy, dla których istotna jest jakość usług oraz bezpieczeństwo przewożonych towarów. Gwarantuje to wykorzystanie specjalnie zaprojektowanych konstrukcji naczep zapewniających maksymalną efektywność pod kątem bezpieczeństwa, objętości załadunkowej, a także czasu załadunku i rozładunku – co jest szczególnie istotne w branży TSL.

LINK to nowoczesna i ekologiczna flota

Spółka regularnie wymienia posiadane pojazdy oraz powiększa flotę o nowe jednostki. Średni wiek aut to 1,5 roku, dzięki czemu to jedna z najnowocześniejszych flot wśród polskich firm TSL. Każdy z kierowców kierowany jest na profesjonalne szkolenie z zasad ekonomicznej jazdy, a dodatkowym bonusem jest system nagród i premii dla tych, którzy osiągają najkorzystniejsze dla środowiska wyniki spalania oraz optymalizację tras przewozów.

Warty podkreślenia jest fakt, że firma działa, zachowując maksymalną dbałość o środowisko naturalne. Świadczy o tym wdrożony System Zarządzania Środowiskowego zgodny z normą ISO 14001. – Wszystkie nasze ciągniki siodłowe spełniają najwyższe normy środowiskowe EURO 6.
Wysoka sprawność techniczna oraz doskonałe planowanie i optymalizacja tras sprawia, iż firma ma zredukowany wpływ na środowisko. Jest to bardzo ważny element strategii firmy.

Organizacja pracy to podstawa

To, że firma LINK odniosła sukces, jest oczywiste. Co o tym zadecydowało? Jakość i czas dostawy, jej gwarancja i bezpieczeństwo, ale też perfekcyjna organizacja pracy, która w tej branży jest koniecznością i gwarancją sukcesu: – W LINK nieustannie doskonalimy procesy obsługi naszych klientów oraz wymiany kompetencji i rozwoju pracowników. Kluczem do sukcesu jest poznanie i zrozumienie potrzeb naszych Klientów i stworzenie optymalnych rozwiązań w miejsce oferowania standardowych ofert. Działamy w zespołach specjalistów dedykowanych poszczególnym klientom oraz obsługiwanym branżom. Stawiamy na elastyczną oraz dostosowaną do wymagań poszczególnych klientów obsługę – wyjaśnia na koniec Paweł Moder. Jednocześnie zachęca do odwiedzenia witryny firmowej: www.linktransport.eu.

pornrip.cc macromastiavideo.com xxxcomics.org