Promocja na campingu, czyli kilka słów o kartach zniżkowych

Autor tekstu: , Data publikacji:

Kto nie lubi zniżek? Promocje na Ciebie nie działają? Rabaty, sale, oferty specjalne czy ekstra obniżki - zwał jak zwał. Chodzi o jedno - sprzedaż i przyciągnięcie klientów. Na campingu działają podobne mechanizmy. Chcesz za nocleg płacić mniej? Zainwestuj w karty zniżkowe.

Dla kogo?

Jeśli na campingu nocujesz raz w roku – to takie karty lepiej sobie odpuść i nie zawracaj sobie nimi w ogóle głowy. Jeżdżąc sporadycznie nie skorzystasz z nich w pełni. Jeśli natomiast z założenia preferujesz camping jako formę spędzania wolnego czasu, jeździsz dużo i często, po Polsce i po Europie i – co ważne – w ten sposób odpoczywasz nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale także wiosną i/lub jesienią, to warto nabycie karty zniżkowej rozważyć.

Dlaczego warto?

Pasjonatom campingu karty zniżkowe przyniosą wiele realnych korzyści. Zacznijmy od finansowych. Na wielu campingach na posiadaczy kart czekają specjalne oferty. Za nocleg płaci się mniej – szczególnie poza sezonem wysokim. Są karty, których posiadacze mogą cieszyć się stałymi kwotami za parcele na wybranych campingach. Miejsce, auto, prąd, pies i nocleg można mieć już za mniej niż 20 Euro. W wielu przypadkach dzieci nocują za darmo. To rozwiązanie docenią przede wszystkim rodziny i dziadkowie podróżujący z wnukami.

Korzyści finansowe to nie wszystko. Są karty, które posiadaczom dają ubezpieczenie. Zazwyczaj to ubezpieczenie ogranicza sie tylko do terenu campingu. Jak wiadomo – przypadki chodzą po ludziach. Lepiej takie ubezpieczenie mieć i z niego nie skorzystać niż go nie mieć, a potrzebować!

Karty – szczególnie te o zasięgu międzynarodowym – często traktowane są zamiennie jako dowód tożsamości. Nie czujesz się komfortowo jak musisz zostawić dowód lub paszport w recepcji? Wystarczy powszechnie uznawana karta campingowa i problem masz z głowy.

W zależności od karty posiadacze mogą uzyskać wiele atrakcyjnych dodatków – dostęp do dedykowanych aplikacji, przewodniki i mapy, magazyny o tematyce campingowo-caravaningowej z promocjami na outdoorowe gadżety. Programy lojalnościowe zachęcają do budowania społeczności, i to nie byle jakiej tylko bardzo zaangażowanej. Wykupiony abonament lub członkostwo w danym klubie pozwala na uczestniczenie w tematycznych zlotach, wyjazdach i imprezach organizowanych specjalnie z myślą o entuzjastach campingu i caravaningu.

Którą kartę wybrać?

Klubów, federacji, organizacji i stowarzyszeń o tematyce campingowo-caravaningowej jest wiele. Są te o zasięgu krajowym i zagranicznym. Kart dostępnych aktualnie na rynku jest jeszcze więcej. Wystarczy wymienić chociażby kilka: CCI, PFCC, CampingCard ACSI, ADAC CampCard, CKE, ECC, DCC, Euro<26, ISIC, ITIC, IYTC. Każda z nich ma swoją specyfikę. Jedne stworzone są z myślą o młodych i aktywnych, inne przeznaczone są bardziej dla rodzin z dziećmi lub osób, którym nigdzie się nie śpieszy. Są takie, które sprawdzą się tylko w Polsce, inna jest idealna na podróżowanie po Skandynawii, a jeszcze inne są na tyle uniwersalne, że przydadzą się zawsze i wszędzie.

Także jeśli jesteś łowcą zniżek i wszelkich ofert specjalnych, a do tego jesteś entuzjastą campingu i caravaningu, zastanów się czy nie warto wgłębić się w temat i nabyć którejś z wyżej wymienionych kart. Dzięki nim będziesz miał wrażenie, że odpoczywasz za pół darmo.

Artykuł poleca portal www.hellocamping.pl

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji