Spotkanie integracyjne – tak czy nie?

Autor tekstu: , Data publikacji:

TAK! Zdecydowane, stanowcze i potwierdzone doświadczeniem „TAK!” dla spotkań i wyjazdów integracyjnych. Dlaczego? Zalet takich aktywności jest mnóstwo, dlatego warto te spotkania organizować i brać w nich udział. Wśród niezaprzeczalnych plusów tego typu aktywizacji pracowników z pewnością wymienić należy nawiązywanie dobrych relacji co w konsekwencji prowadzi do poprawy współpracy oraz zwiększenia osiąganych wyników zawodowych.

Należy także wspomnieć o tym, że spotkanie integracyjne to okazja do wspólnych gier i zabaw, które umożliwią bliższe poznanie swoich pracowników, a także wskażą liderów oraz odsłonią zalety (i wady) współpracowników. Spotkanie integracyjne to ostatecznie wspaniała okazja do nagrodzenia oraz pochwalenia swoich pracowników, tak by po powrocie byli jeszcze bardziej zmotywowani do dalszych działań, a także przywiązani do firmy.

Wyjazd integracyjny to forma kilkudniowego spotkania za granicami miejsca zamieszkania. Charakteryzuje się tym, że w czasie wyjazdu zorganizowane są najczęściej zabawy, gry i szkolenia oraz wspomniany właśnie czas na zabawę i aktywności nie związane z pracą. Podczas wyjazdu najczęściej zorganizowane są niecodzienne formy spędzania czasu, takie jak spływy kajakowe, paintball czy wspinaczka. Kolejno przychodzi czas na wystawną kolację (często z degustacją win) i dobrą zabawę do rana. Ta forma aktywności i integracji nierozerwalnie połączona jest ze stresem współmałżonków czekających w domu, problemami z pamięcią po powrocie oraz wspaniałymi wspomnieniami. Z pewnością także zbliży do siebie pracowników, da im szansę na wytchnienie oraz zmobilizuje do osiągania kolejnych zawodowych sukcesów.

Spotkanie integracyjne to bardziej spokojna, ale różnie ciekawa i bardzo aktywizująca współpracowników forma spędzania czasu po godzinach pracy. Jednodniowe spotkanie to okazja do porozmawiania, wspólnej zabawy oraz zrobienia czegoś, co na pewno okaże się wyjątkową przygodą. Może to być chociażby wizyta w Escape roomie. To miejsce pełne nieoczekiwanych zdarzeń, zagadek nie do rozwiązania oraz strachów sprawi wiele frajdy pracownikom, ale także pozwoli im na bliższe poznanie siebie, swoich reakcji oraz mocnych stron w sytuacjach stresujących i niepewnych. Wiele ciekawych propozycji takiej formy spędzania czasu podczas spotkań integracyjnych można znaleźć na stronie prezenty.pl – niecodzienne, oryginalne, szalone, a czasami przerażające pokoje to gwarancja wspaniałej zabawy i niezapomnianej przygody.

Zarówno wyjazd, jak i spotkanie po pracy to wspaniała okazja do zabawy, rozmowy i poznania swoich kolegów i koleżanek. Nawet jeśli owiane są złą sławą, to my zdecydowanie mówimy im „Tak!”. Do zobaczenia niebawem na kolejnym spotkaniu!

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji