rarefilm.net

Trekking z kijkami to aktywność dla każdego. Jakie kijki trekkingowe wybrać?

, Data publikacji:

Choć trekking z kijkami może się poszczycić naprawdę długą historią, to w naszym kraju prawdziwym zainteresowaniem zaczął się cieszyć dopiero w ostatnich latach. Grono miłośników kijków trekkingowych zaczęło się powiększać i dzisiaj na górskim szlaku akcesoria te są często spotykane. Trudno się dziwić ich popularności – w końcu trekking z kijkami to znakomita forma aktywności dla osób w każdym wieku. Wystarczy tylko wyposażyć się w odpowiedni model kijków trekkingowych, a następnie wybrać dla siebie taką trasę, która będzie dostosowana do naszej kondycji i poziomu umiejętności.

Poznaj zalety kijków trekkingowych

Każdy, kto miał kiedyś do czynienia z kijkami trekkingowymi z pewnością przyzna, że dzięki nim marsz jest po prostu łatwiejszy. Nie ulega wątpliwościom, że kijki trekkingowe mają wiele zalet – nie tylko praktycznych, lecz także zdrowotnych. Przede wszystkim:

  • odciążają kręgosłup i dolne partie ciała podczas trekkingu;
  • pomagają utrzymać równowagę i stanowią dodatkowe źródło stabilizacji przydatne szczególnie na trudniejszym i nierównym terenie albo podczas bardziej wymagających warunków atmosferycznych;
  •  stanowią dodatkowe źródło zabezpieczenia, gdy mamy na plecach sporej wielkości bagaż;
  •  ułatwiają wędrówkę, czyniąc ją mniej męczącą i bardziej komfortową;
  • sprawiają, że w mniejszym stopniu odczuwamy wysiłek fizyczny, a przez to wolniej się męczymy.

Jak wybrać kijki trekkingowe?

Powinien w nie zainwestować każdy – bez względu na wiek i poziom kondycji. Te akcesoria do trekkingu przydadzą się po prostu wszystkim, którzy lubią trekkingi i wędrówki po górach. Będą nieocenione zarówno w trakcie dłuższych wypraw, jak i jednodniowych wypadów w góry. Decydując się na dobrej jakości model kijków trekkingowych, będziemy mieć pewność, że zapewnią nam potrzebny komfort i bezpieczeństwo. Ich wybór powinien być podyktowany wieloma czynnikami i indywidualnymi potrzebami. W sklepie internetowym E-horyzont można znaleźć różne modele kijków trekkingowych od sprawdzonych producentów. Akcesoria do trekkingu takich marek, jak Pinguin, Fjord Nansen, Black Diamond czy Komperdell spełnią oczekiwania każdego wędrowca – oto najwyższa jakość, precyzyjne wykonanie i praktyczne rozwiązania, które warto mieć w swoim wyposażeniu.

Materiał

Rodzaj materiału, z jakiego wykonane zostały kijki trekkingowe, powinien być dla nas kluczowym kryterium przy zakupie. Oczywiście, za jakością będzie szła cena, ale w tym przypadku zdecydowanie warto zainwestować – w końcu liczy się nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Wybierzmy kijki trekkingowe z wytrzymałego materiału, które posłużą nam wiele lat i sprawdzą się nawet na najtwardszym podłożu. Kluczową kwestią będzie także waga materiału – profesjonalne kijki do trekkingu powinny być wykonane z lekkiego stopu aluminium, który nie będzie stanowił dla nas dodatkowego źródła obciążenia.

Sposób składania i długość

Oczywistym jest, że przy dłuższych trekkingach zależy nam na tym, aby nasz bagaż był możliwie jak najbardziej skompresowany. Decydując się na konkretny model kijków trekkingowych, warto więc zwrócić uwagę na ich kompaktowość. Istotna będzie zarówno długość tych akcesoriów, jak i sposób składania. Producenci oferują nam modele składane teleskopowo oraz łamane na wzór harmonijki, które jesteśmy w stanie złożyć naprawdę szybko.

Wygodna rączka

Wbrew pozorom wygodna i odpowiednio wyprofilowana rączka kijków trekkingowych odgrywa sporą rolę podczas marszu. Dopasowany do dłoni kształt umożliwia pewny i wygodny chwyt, który nie będzie powodował otarć i odcisków. Warto zwrócić uwagę także na jej ergonomiczność oraz miękkość zewnętrznej faktury – materiał powinien być nie tylko praktyczny, lecz także oddychający. Większość modeli kijów trekkingowych posiada przymocowane do rączki paski, które utrzymają je w dłoniach, gdy nie będziemy mogli ich trzymać.

Szukasz odpowiednich kijków trekkingowych? Zajrzyj do sklepu internetowego E-horyzont ze sprzętem turystycznym, a na pewno wybierzesz model dla siebie!

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji

pornrip.cc macromastiavideo.com xxxcomics.org