Wine Days w hotelach Sofitel

, Data publikacji:

Degustacje, promocje i liczne spotkania związane z winem – takich atrakcji mogą się podziewać goście hoteli marki Sofitel między 21 września a 31 października. Wszystko w ramach Dni Wina, które tradycyjnie odbywają się w obiektach tej francuskiej marki wczesną jesienią, gdy trwa sezon winobrania.

Sofitel Wine Days są również hucznie obchodzone w Polsce. Jednym z ważniejszych wydarzeń będzie spotkanie z Master Sommelierem w Sofitel Warsaw Victoria, które odbędzie się 22 października 2015. 5-daniowa kolacja szefa kuchni, Macieja Majewskiego, połączona będzie z degustacją francuskich trunków wybranych na tę okazję przez Adama Pawłowskiego. Przez cały czas trwania Sofitel Wine Days dostępna będzie specjalna oferta z menu degustacyjnym dla dwojga oraz 10% zniżka na wina i szampany. Promocja będzie także obowiązywać w hotelu Sofitel Grand Sopot. Warte odnotowania są degustacje organizowane w Sofitel Wroclaw Old Town. Już 24 września będzie można spróbować wyśmienitych serów z doskonale dobranymi winami, a 3 października odbędzie się Wine&Food Show, który poprowadzi uczestnik Master Chefa francuskiego pochodzenia Juliene Secher. Na czas trwania Sofitel Wine Days w Sofitel Wroclaw Old powstanie winoteka, która pozwoli zabrać ulubione francuskie trunki do domu.

W ramach Wine Days Sofitel współpracuje ze światowej klasy somelierami : Enrico Bernardo, Najlepszym Sommelierem Świata 2004 roku oraz Adamem Pawłowskim, pierwszym Polakiem z prestiżowym tytułem Master Sommelier.
Na potrzeby tegorocznego Sofitel Wine Days sieć hoteli również zleciła Francuskiemu Instytutowi Badań Opinii Społecznej1 badanie na temat postrzegania wina. Badanie przeprowadzone w siedmiu krajach: Australii, Brazylii, Chinach, Francji, Indiach, Rosji i Stanach Zjednoczonych miało za zadanie pokazać nie tylko, jak współcześnie myślimy o winie, ale także przy jakiej okazji je spożywamy. Analizy jej rezultatów podjął się Enrico Bernardo, Najlepszy Sommelier Świata 2004, który jednocześnie pełni rolę ambasadora i rzecznika Sofitel Wine Days 2015.

Badanie pokazuje, że wino, tuż po piwie, jest najchętniej spożywanym alkoholem przez ludzi na całym świecie. 76% wszystkich ankietowanych pije wino, a co ciekawe prym wiodą w tej kategorii Chińczycy. Aż 89% respondentów z tego kraju zadeklarowało jego spożywanie.

sofitelwinedays
Z kolei Francja jest pierwszym krajem, który przychodzi do głowy, gdy ktoś wspomina o doskonałym, gatunkowym winie. Co więcej, ten alkohol jest synonimem smaku dla 53% Francuzów, którzy uważają, że „gastronomia” to słowo, jakie najbardziej kojarzy się i opisuje francuskie wino.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji

pornrip.cc macromastiavideo.com xxxcomics.org