rarefilm.net

Wyjątkowe wakacje w Bułgarii

Autor tekstu: , Data publikacji:

Okres wakacyjny, to czas, w którym miłośnicy zwiedzania świata, przeglądają wiele ofert z biur podróży, aby wybrać tę najbardziej odpowiednią dla siebie. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy do ośrodków wypoczynkowych w Bułgarii. Znajduje się tam wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc i obiektów historycznych, które warto zwiedzić.

Naturalne piękno

O wyjątkowości wakacji w Bułgarii świadczy z pewnością magnetyzm tego urokliwego miejsca, które położone jest na Bałkanach w sąsiedztwie Morza Czarnego. Ukształtowanie terenu tego państwa oraz panujące tam warunki naturalne, sprzyjają rozwijaniu turystyki. Blisko 60% powierzchni Bułgarii zajmują góry i tereny wyżynne. Jest to zatem wielka atrakcja dla osób, które cenią sobie naturalne piękno górskich krajobrazów. Na północy tego kraju rozciąga się przepiękna Nizina Naddunajska. Dużą część terenów (około 35%), zajmują lasy dębowe i bukowe. Zróżnicowanie terenu zdecydowanie poprawia walory tego miejsca na Ziemi, w którym każdy wczasowicz, znajdzie miejsce dla siebie.

Miejsca godne polecenia

Oczekiwania wymagających turystów będą z pewnością w pełni zaspokojone. Pierwszym krokiem, który należy zrobić, jest wybór odpowiedniego noclegu. Pomocnym okaże się serwis www.edom.pl, dzięki któremu, bez problemu znajdziemy ofertę domów i apartamentów wakacyjnych. Wystarczy jedynie wpisać w okno wyszukiwarki: miasto, datę przybycia, czas pobytu z liczbą osób oraz rodzaj wynajmowanego obiektu. W kilka sekund otrzymamy pożądane oferty ze zdjęciami m.in. ze szczegółową informacją o wyposażeniu, opiniach klientów itp. Wspomniany serwis współpracuje jedynie z wybranymi i sprawdzonymi touroperatorami turystycznymi. Po wyborze noclegu, kolejnym krokiem będzie dowolne zwiedzanie miejsc, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego oraz przyrodniczego. Są nimi z pewnością: cerkiew Bojańska w pobliżu Sofii, słynny jeździec z Madary, a także urzekający zespół cerkwi wykutych w skale w Iwanowie. Na uwagę zasługuje również Monastyr Rilski oraz rezerwat przyrody Srebyrna. Ciekawym turystycznie miejscem w trakcie wczasów w Bułgarii, jest również zabytkowe miasto Nesebyr. Decydując się na pobyt w Bułgarii, warto rozważyć wypoczynek w jednym z najbardziej znanych miejsc na wybrzeżu Morza Czarnego. Jest nim słynny kurort Słoneczny Brzeg. Znajdują się tam liczne restauracje z przepyszną bułgarską kuchnią, parki rozrywki z basenami, aquaparki, a także wiele dyskotek i klubów. Pobyt w takim miejscu pozostanie na długo w pamięci każdego turysty i będzie niewątpliwie okazją do całkowitego relaksu po miesiącach ciężkiej pracy.

Więc jeśli planujesz wakacje w Bułgarii, sprawdź listę noclegów na www.edom.pl/noclegi/bg/bułgaria/.

 

 

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.

pornrip.cc macromastiavideo.com xxxcomics.org