Wynajem busów z kierowcą. Czy warto?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Przygotowując grupowy wyjazd, warto zorganizować również transport dla jego uczestników. Co prawda można stwierdzić, ze uczestnicy dotrą na miejsce sami, ale często jest to rozwiązanie niezbyt wygodne. W tej sytuacji pozostają dwie możliwości. Jedna to wypożyczenie busa, którym samemu dowieziemy uczestników wydarzenia. Druga opcja także polega na wynajmie – z tą różnicą, że wynajem obejmuje nie tylko sam pojazd, ale też wynajęcie kierowcy, który go poprowadzi. Która opcja jest lepsza? Sprawdzamy!

Wypożyczenie pojazdu

Wypożyczenie samego pojazdu ma pewne plusy. Przede wszystkim nie trzeba się przejmować terminami dostępnymi wynajmowanemu kierowcy. Jeżeli tylko jest dostępny sam pojazd, cała reszta zależy od Ciebie.

Z drugiej strony zwróć uwagę, ze już na samym początku będziesz ograniczony wielkością pojazdu. Wypożyczalnie zazwyczaj udostępniają tylko małe busy, liczące sobie zaledwie do dziewięciu miejsc. Trudno się temu dziwić. W końcu mało kto spośród klientów wypożyczalni dysponuje prawem jazdy innym, niż kategorii B. Wypożyczalnie zazwyczaj więc nie inwestują więc w zakup autobusów.

Trzeba także wziąć pod uwagę, że wypożyczenie samego pojazdu, choć daje pewną elastyczność w zakresie organizacyjnym, wiąże się również z mnóstwem ograniczeń. Nie tylko musisz znaleźć kierowcę (w przypadku dłuższej trasy więcej niż jednego), ale też liczyć się z odpowiedzialnością za samego busa. Co prawda jest on ubezpieczony, jednak zawsze trzeba mieć na względzie ewentualne zdarzenia spoza zakresu polisy. To jednak nie wszystko. Koszta paliwa również spadają właśnie na Ciebie, a to potrafi być sporą uciążliwością.

Wynajem autobusów i mikrobusów wraz z kierowcą

Co w przypadku oferty na wynajem busa bezpośrednio w firmie transportowej, wraz z kierowcą, który go obsłuży? W takich przypadkach, pomimo pozornie wyższej ceny, na wielu kwestiach oszczędzasz. Nie przejmujesz się kwestiami paliwa, ani poszukiwaniami dodatkowych kierowców w przypadku dłuższych wyjazdów – wszystkim tym zajmuje się firma, która udostępnia pojazd i jego obsługę. Kraków, Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk czy inne duże miasta to miejsca, w których odnajdziesz wiele firm wyspecjalizowanych w tym temacie, ale w razie czego istnieje również możliwość zamówienia usługi dojazdu do mniejszych miejscowości. Jedną z nich jest Royal Bus wynajem busów Kraków posiadająca nowoczesną flotę spełniającą najwyższe standardy.

Zauważ, że z tym ostatnim wiąże się dodatkowa korzyść. W przypadku pożyczania samego pojazdu, musisz go jeszcze odstawić w miejscu z którego bus wypożyczamy. Inaczej sprawa wygląda gdy firmie transportowej zlecasz przewóz osób. Kraków i reszta dużych miast jak już wspomniano nie byłyby tu dużym problemem, ale gdyby na przykład zbiórka uczestników wycieczki odbywałaby się w miejscu odległym od samej wypożyczalni, w znacznie lepszej sytuacji będziesz, gdy obsługa busa będzie mogła odwieźć wszystkich do dogodnego punktu – jako organizator nie będziesz musiał się martwić niczym więcej.

Na końcu warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie wynajmu busów w firmach transportowych. W takim przypadku możesz wynająć pojazd na więcej osób, na przykład na 20 lub 30. Tego typu busy wymagają prawa jazdy odpowiedniego dla większych pojazdów, gdyż same firmy dysponują pracownikami o tego typu uprawnieniach.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji