Berneński Oberland czeka na aktywnych

Autor tekstu: , Data publikacji:

Miłośnicy aktywnego wypoczynku znają doskonale turystyczny potencjał Szwajcarii oraz takich krain, jak Berneński Oberland. Na jakie atrakcje w tym regionie warto zwrócić szczególną uwagę?

Berno: stolica regionu i jej atrakcje

Berno przez cały rok może zachwycać swymi atrakcjami, a wycieczki po terenie tego miasta każdemu dostarczą niezapomnianych wrażeń. Stolica Szwajcarii, a zarazem najważniejszy ośrodek turystyczny na terenie Berneńskiego Oberlandu, przyciąga malowniczą starówką oraz cennymi zabytkami. Potężna katedra, której wieża świetnie sprawdza się jako punkt widokowy, piękne fontanny oraz muzea, dzięki którym w ciekawy sposób można poszerzyć swą wiedzę na temat Szwajcarii to atrakcje, którymi Berno zachwyci każdego. Niedźwiedzie Jamy, dom Alberta Einsteina oraz słynna wieża zegarowa to kolejne obiekty, które warto uwzględnić w programie wycieczki po tym mieście. Berno jest też doskonałym punktem wypadowym w pobliskie Alpy, które kuszą i latem, i zimą. Gdzie warto się wybrać na zimowy wypoczynek?

zdjecie-1

Gstaad: rowerowe wyprawy przez cały rok 

Gstaad stało się jedną z najpopularniejszych miejscowości narciarskich w Szwajcarii. Na miłośników sportów zimowych czeka tu aż sześć sektorów narciarskich oraz około 250 km tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Heliskiing, czyli zjazdy narciarskie odbywające się poza wyznaczonymi trasami, to kolejna atrakcja, którą ta miejscowość przyciąga miłośników zimowych przygód. Ten ekstremalny sport, wymagający transportu helikopterem, profesjonalnego wsparcia ze strony miejscowego przewodnika oraz ogromnego doświadczenia, ma coraz większą rzeszę sympatyków. To dla nich Gstaad i otaczające tę miejscowość lodowce stają się niezwykle ciekawym kierunkiem zimowej wyprawy. A przecież to jeszcze nie wszystkie walory, którymi Gstaad podbija serca aktywnych turystów. Nie brak tu przecież atrakcji dla i tych turystów, którzy na nartach wolą biegać stylem klasycznym lub łyżwowym. Z myślą o nich wyznaczono w rejonie Gstaad ponad 100 km tras, zachwycających swą różnorodnością oraz krajobrazowymi walorami. Ta miejscowość cieszy się również ogromną popularnością wśród tych, dla których najlepszym sposobem na spędzanie wolnego czasu są rowerowe wycieczki. Zimowe trasy dla rowerzystów przyciągają i sprawiają, że Gstaad staje się niezwykle popularnym ośrodkiem – tu przez cały rok można spędzać czas aktywnie!

zdjecie-2

Interlaken: zimowe wyprawy kajakowe dla każdego

A gdzie mogą się wybrać ci turyści, którzy miłość do sportów zimowych chcą pogodzić z zamiłowaniem do spływów kajakowych? Dla nich ciekawym celem wyprawy może się okazać rejon miejscowości Interlaken. To ważny punkt na turystycznej mapie Szwajcarii. Ten ośrodek, położony w centralnej części kraju przy skrzyżowaniu głównych szlaków komunikacyjnych, jest doskonałą bazą wypadową w góry.

Pamiętajmy też, że Interlaken jest jedną z nielicznych miejscowości górskich, w których można spróbować swych sił w zimowych spływach kajakowych. Idealnym miejscem dla amatorów takiej dyscypliny staje się rejon jeziora Brienz, które w okresie letnim przyciąga tak wielu miłośników żeglowania w górskiej scenerii.

zdjecie-3

Kandersteg – psia stolica 

Zimą w dolinie Kander nudzić się nie można. Sporo atrakcji czeka tu na miłośników zimowych wędrówek przy czym główną atrakcją stają się szlaki przygotowane z myślą o spacerach w rakietach śnieżnych. Nie brak tu również atrakcyjnych terenów narciarskich. Dumą tej okolicy są ciekawe trasy biegowe, których łączna długość wynosi około 60 km. W tej części Alp Berneńskich można spróbować też swych sił w lodowej wspinaczce, brać udział w wyścigach psich zaprzęgów. Miłośnicy tej ostatniej dyscypliny z pewnością nie będą się nudzić w Kanderstegu, który w lutym zmienia się w psią stolicę. Organizowane tu wyścigi psich zaprzęgów są cenioną imprezą o międzynarodowej renomie, której z pewnością warto się przyjrzeć.

zdjecie-4

Lenk: dla narciarzy i wodniaków

Lenk to kolejny kurort szwajcarski, który największą popularnością cieszy się wśród narciarzy. Wyciągi, dobrze utrzymane trasy zjazdowe o zróżnicowanym stopniu trudności oraz świetne zagospodarowanie to bez wątpienia wielkie walory tej miejscowości. Lenk może nam jednak zaoferować znacznie więcej. To punkt doskonały nie tylko dla narciarzy, ale i dla tych, którzy stawiają na relaks w wodzie. Tutejsze baseny znane są doskonale, a lecznicze wody siarczanowe sprawiają, że Lenk zajmuje coraz ważniejsze miejsce na turystycznej mapie Berneńskiego Oberlandu.

Szwajcaria to kraj pełen atrakcji, który swym bogactwem i różnorodnością może zaskoczyć każdego. W takich regionach, jak Berneński Oberland, każdy z nas będzie się mógł o tym przekonać na własnej skórze.

zdjecie-5

 

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji

pornrip.cc macromastiavideo.com xxxcomics.org