CheckMyTrip. Z aplikacją mobilną dookoła świata

W dzisiejszych czasach nikt nie rusza się w podróż bez smartfona. Dzięki powszechnie dostępnemu internetowi, także za granicą, telefony szybko zastępują nawigacje czy papierowe przewodniki, ułatwiając nam poruszanie się na wakacjach. Dziś wszystkie szczegóły dotyczące naszego wyjazdu możemy zebrać w jednym miejscu – bilet lotniczy, rezerwacje hotelu, samochodu, taxi czy miejsca, które planujemy zwiedzić. Poznajcie aplikację CheckMyTrip, która łączy wszystkie funkcje przydatnych w podróży aplikacji.

Technologie bezpowrotnie zmieniły sposób, w jaki dzisiaj podróżujemy. Online szukamy już nie tylko inspiracji wakacyjnych czy dokonujemy rezerwacji podróży służbowej, ale także dokonujemy odprawy online i na bieżąco sprawdzamy informacje o statusie naszego lotu, opóźnieniach, numerze bramki czy adresie hotelu. Smartfon w podróży to także nieocenione źródło informacji na temat tego, co warto zwiedzić, gdzie zjeść czy jak dostać się z lotniska do centrum miasta.

Jednak często okazuje się, że do każdej rezerwacji – hotelowej czy lotniczej – musimy pobrać osobną aplikację, która pozwoli nam zapisać informacje o podróży w postaci cyfrowej. A gdyby tak zgromadzić wszystkie komponenty naszego wyjazdu w jednym miejscu, łącząc funkcjonalność wielu aplikacji podróżniczych w jednym narzędziu?

Jedna aplikacja to większa wygoda

Odpowiedzią na te wyzwania jest narzędzie firmy Amadeus, docenione tytułem The World’s Leading Travel App w uznanym konkursie World Travel Awards 2018. CheckMyTripto wielofunkcyjny menedżer podróży – daje wgląd w jej każdy etap, od lotu aż do hotelu oraz wynajmu samochodu czy biletu kolejowego oraz posiada szereg przydatnych funkcji. Co istotne, bez znaczenia jest fakt czy rezerwacji dokonaliśmy samodzielnie czy przez biuro podróży oraz że korzystamy z różnych przewoźników czy hoteli. Wszystkie elementy podróży znajdziemy w jednym miejscu – aplikacji mobilnej CheckMyTrip dostępnej także z poziomu przeglądarki na stronie www.checkmytrip.com.

Jak to działa?

Sposób wprowadzania naszych rezerwacji do aplikacji jest banalnie prosty – wystarczy przesłać mailowe potwierdzenie rezerwacji na adres trips@checkmytrip.com lub wprowadzić jej numer, a system sam ją odczyta i doda podróż do kalendarza. Dużą zaletą narzędzia jest możliwość bezpośredniej odprawy w ponad 130 współpracujących z Amadeus liniach lotniczych. Co więcej, aplikacja sama przypomina o konieczności check-inu w odpowiednim czasie, np. 48h przed lotem, jeśli pozwolimy jej na wysyłanie powiadomień. Korzystając z CheckMyTrip mamy także pewność, że poza dostępem do ogólnych informacji o locie takich jak data, godzina, lotnisko czy terminal, będziemy też na bieżąco informowani o wszystkich zmianach dotyczących przelotów – opóźnieniach, odwołanych rejsach czy zmianie bramki lotniskowej. Co ciekawe, często taka informacja jest w aplikacji widoczna szybciej niż na monitorach lotniskowych.

 

Historia podróży i dodatkowe funkcje

Aplikacja pokazuje wszystkie aktualne podróże na osi czasu, ale daje również łatwy wgląd do już zrealizowanych wyjazdów z ubiegłych 3 lat. Dzięki temu szybko uzyskamy szczegóły, gdy np. ktoś poprosi nas o rekomendację hotelu w miejscu, które już kiedyś odwiedziliśmy. Całą podróż możemy także wydrukować, zarchiwizować do pliku PDF czy przesłać mailem, a także podzielić się najważniejszymi informacjami z rodziną czy przyjaciółmi. CheckMyTrip z poziomu aplikacji umożliwia też zamówienie taxi czy transferu, a także rezerwację miejsca postojowego na parkingu lotniskowym. Dzięki możliwości podpięcia karty kredytowej nie musimy się martwić o lokalną walutę, co jest szczególnie przydatne w przypadku wyjazdów służbowych.

Znajdź lokalne atrakcje lub lotniskową restaurację

Każdy z nas zna ten schemat – nowe lotnisko, obce miasto i dylematy, w którym miejscu terminala znajduje się najlepsza kawiarnia czy co warto zwiedzić po odbytych spotkaniach. Dzięki CheckMyTrip nie musimy kupować kolejnych przewodników czy przeglądać stron portów lotniczych. W aplikacji CheckMyTrip, w zakładce Activities znajdziemy setki propozycji atrakcji i wycieczek podzielonych wg. kategorii, wraz ze zdjęciami, recenzjami innych podróżnych i możliwością rezerwacji konkretnego terminu. Aplikacja rekomenduje również kawiarnie, restauracje czy sklepy nie tylko w danym mieście, ale także na terenie terminalu. Niezwykle przydatną funkcją, zwłaszcza dla podróżujących na dalekich dystansach, jest również możliwość kupienia wejścia do saloniku lotniskowego w większości portów lotniczych.

Wygląd i funkcjonalność CheckMyTrip poprawia się z roku na rok, co potwierdzają opinie użytkowników. Aplikacja Amadeus uzyskała 4,7-gwiazdkową ocenę na systemach iOS, a jej najnowsza wersja na Androida ma 4,3 gwiazdki. Z narzędzia można korzystać w 23 wersjach językowych.

Pobierz i korzystaj z CheckMyTrip na:
iOS
Android