Kierunek Albania!

Autor tekstu: , Data publikacji:

Polacy podróżują coraz chętniej, coraz częściej i w coraz bardziej egzotyczne miejsca. Odkryli między innymi to, że Bałkany to nie tylko Chorwacja, Grecja czy Bułgaria. Od kilku lat modnym celem wakacyjnych wojaży jest bowiem Albania. Być może ciekawość tego kraju wzięła się stąd, że przez długie lata odwiedzenie komunistycznej Albanii nie było możliwe, a później wielce ryzykowne.

Albania to ciągle kraj rozwijający się. W albańskich kopalniach wydobywa się nie tylko węgiel, ale też między innymi rudy żelaza, niklu, miedzi i ropę naftową. Jednak ten, obecnie demokratyczny, kraj stawia przede wszystkim na rozwój turystyki. Albania ma dostęp aż do dwóch mórz – Adriatyckiego i Jońskiego. W Albanii jest wiele miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Zachwycający zamek na wyspie Porto Palermo, kurort Saranda położony u stóp skalistych gór, miasto Berat z piękną, dobrze zachowaną starówką – to tylko mały wycinek albańskich atrakcji turystycznych. Ciekawostką są też bunkry, których od 1968 roku wybudowano w tym kraju niemal 750 tysięcy. Wybierający się do Albanii samochodem muszą być przygotowani na długą i męczącą, ale też fascynującą podróż.

Drogi w tym kraju zaczęto budować dopiero w obecnym wieku, więc na komfort podróży nie ma co liczyć, a bezpośrednich lotów z Polski do Albanii niestety nie ma. Warszawę od stolicy Albanii – Tirany, dzieli aż 1600 kilometrów, więc jakoś trzeba sobie tę długą drogę umilić. Świetnym narzędziem, idealnie nadającym się do zabicia nudy podczas podróży, są czytniki ebooków. Plecak zabrany w taką podróż pełen jest z pewnością przedmiotów pierwszej potrzeby – na książki miejsca zostaje niewiele. Dzięki czytnikowi można zabrać ze sobą całą bibliotekę. Nie od rzeczy będzie, jeżeli wśród nich znajdą się przewodniki po Albanii. Czytnik idealnie sprawdza się w podróży – jest przede wszystkim niezwykle lekki i poręczny, pozwala czytać w nocy bez dodatkowego oświetlenia, a jego bateria długo się nie wyczerpuje. W sam raz na długą podróż.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.

pornrip.cc macromastiavideo.com xxxcomics.org