rarefilm.net

Nowe letnie kierunki w grupie Lufthansy

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wraz z nowym rozkładem, który wchodzi w życie 27 marca, przewoźnicy Lufthansa Group zaoferują kompleksową siatkę połączeń na całym świecie dzięki 23 140 rejsom tygodniowo. Poprzez główne porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu i Brukseli, ale również dzięki wielu połączeniom bezpośrednim, linie obsłużą 316 destynacji w 101 krajach (latem rok temu: 321 destynacji w 103 krajach).

Do tego dochodzi 18000 rejsów code-share dzięki współpracy z ponad 30 partnerami lotniczymi Lufthansa Group. Letni rozkład połączeń 2016 będzie obowiązywać od niedzieli 27 marca do soboty 29 października.

Lufthansa

Latem Lufthansa obsłuży 205 destynacji dzięki łącznej liczbie 10 712 połączeń tygodniowo. Nowością na międzykontynentalnej mapie będzie San Jose (USA), które od 1 lipca zostanie połączone pięcioma rejsami tygodniowo. Lufthansa dodaje do swojej siatki połączeń z bazy we Frankfurcie także dwie nowe destynacje europejskie: Alicante (Hiszpania), które zyskuje nowy tygodniowy rejs, oraz Tiranę (Albania). Jako uzupełnienie usług we Frankfurcie, Lufthansa zaoferuje dodatkowy rejs międzykontynentalny do Denver (USA) i Teheranu (Iran) ze swojego portu przesiadkowego w Monachium. Denver zyska pięć połączeń tygodniowo od 11 maja, a do Teheranu będzie można polecieć trzy razy w tygodniu od 4 maja.

Ze stolicy Bawarii będą także dostępne nowe turystyczne kierunki Lufthansy. Latem będzie można polecieć na greckie Santorini i Korfu a także do portugalskiego Porto. Jedno połączenie tygodniowo na obie greckie wyspy będzie dostępne od 15 maja, a 4 razy w tygodniu polecimy do Porto już od 24 kwietnia.
Lufthansa wprowadza także do rozkładu pierwsze rejsy z Monachium do Rzeszowa i węgierskiego Debreczyna. Do monachijskiej siatki połączeń powraca ukraińska Odessa, do której będzie można polecieć dwa razy w tygodniu od 31 marca. Kolejną nowością z Monachium jest Tallinn – połączenia do estońskiej stolicy będą dostępne dwa razy dziennie dzięki współpracy z Adria Airways.

Austrian Airlines

Tego lata Austrian Airlines zaoferuje pasażerom wybór 130 połączeń w 55 krajach. Oferta obejmuje niemal codzienne połączenia z Ameryką Północną: 7 rejsów tygodniowo do Nowego Jorku, Waszyngtonu, Toronto i Chicago oraz 6 do Miami. Austrian obsłuży także 31 rejsów tygodniowo dzięki rejsom non-stop pomiędzy Wiedniem a Azją: Boeing 767 poleci 5 razy w tygodniu do Pekinu, nawet codziennie Boeing 777 zabierze pasażerów do Szanghaju, Bangkoku i Tokio, a 5 razy w tygodniu do Hong Kongu.

Brussels Airlines

Brussels Airlines będzie oferować przynajmniej dziewięć nowych połączeń w swoim wakacyjnym rozkładzie. Toronto (Kanada) dołączy do rosnącej sieci połączeń długodystansowych, które będą odbywać się pięć razy w tygodniu już od końca marca. Dzięki bliskiej współpracy z Air Canada, partnerem Star Alliance, w ramach nowych usług będą również dostępne liczne połączenia krajowe z i do Toronto. Połączenia z Akrą (Ghana), które zostały uruchomione ostatniej zimy, będą również dostępne w wakacyjnym rozkładzie.

Brussels Airlines planuje również nowe rejsy do Nantes (Francja), Heraklion i Saloniki (Grecja) oraz Jerez, Teneryfa i Gran Canaria (Hiszpania). Nowe połączenie z Belfastem (Wielka Brytania), jest pierwszym oferowanym w Lufthansa Group.

Eurowings

W letnim rozkładzie połączeń Eurowings będzie obsługiwać 130 punktów w 41 krajach, 
w ramach swoich baz operacyjnych w Berlinie (Tegel), Dortmundzie, Düsseldorfie, Hamburgu, Hanowerze, Kolonii, Bonn, Stuttgarcie i Wiedniu. Siedem z nich obejmie destynacje międzykontynentalne.
Do siatki międzykontynentalnej Eurowings dołączy Boston (USA) i Mauritius, oba obsługiwane z Kolonii. Dalsze lokalizacje, takie jak Bangkok i Phuket (Tajlandia), Punta Cana i Puerto Plata (Dominikana) i Varadero (Kuba) będą tego lata po raz pierwszy obsługiwane przez Eurowings.

Nowe usługi będą obejmować rejsy z Kolonii do Warny (Bułgaria), Mahon (Hiszpania)
i Brindisi (Włochy), które będą również dostępne z Düsseldorfu. Natomiast dwa, nowe 
w rozkładzie, miasta tureckie – Bodrum i Samsun – będą obsługiwane z Kolonii, 
a połączenia Hanower – Antalya i Düsseldorf-Kutahya Zafer będą dalej rozwijać ofertę Eurowings na tureckim rynku.
Baza operacyjna Eurowings w Stuttgarcie będzie oferować nową trasę do Puli (Chorwacja), a Cagliari (Włochy) będzie dostępne zarówno z Hamburga, jak i Berlina. Na rynku włoskim będą dalej dostępne trasy Wiedeń-Rzym i Hamburg-Piza. Natomiast letnie połączenia z Hamburga będą obejmować Ibizę (Hiszpania), a Eurowings Düsseldorf zapewni rejsy do Edynburga i na lotnisko East Midlands (Wielka Brytania), do Lizbony (Portugalia) i Kavali (Grecja).

SWISS

SWISS będzie dalej dostosowywać swoją ofertę usług z Zurychu i Genewy w swoich letnich rozkładach. Dostępne będą trzy loty tygodniowo z Zurychu do Alicante (Hiszpania), natomiast rejsy do Lamezia Terme (Włochy) będą się odbywać co tydzień z Genewy. W nowych rozkładach zwiększy się również częstotliwość połączeń europejskich i międzykontynentalnych. Flagowy Boeing 777-300ER należący do linii zostanie wprowadzony na wielu trasach w okresie obowiązywania nowego harmonogramu. SWISS będzie obsługiwać 102 kierunki w 46 krajach w swoim nowym wakacyjnym rozkładzie.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji

pornrip.cc macromastiavideo.com xxxcomics.org