Nowe letnie propozycje Lufthansy

Autor tekstu: , Data publikacji:

Lufthansa dodaje nowe atrakcyjne kierunki do swojej europejskiej siatki połączeń na sezon letni 2017. Dzięki regularnym nowym rejsom linia gwarantuje pasażerom udany wakacyjny urlop czy też krótszy „city break” np. przy okazji przedłużonych weekendów.

Pod koniec marca zostały uruchomione trzy połączenia tygodniowo z Frankfurtu do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Dla fanów wina oraz poszukujących słońca w nowym rozkładzie pojawiło się również Bordeaux we Francji. Rejsy będą się odbywały dwa razy w tygodniu (w czwartki oraz niedziele) do metropolii w regionie Żyrondy – ekonomicznej, politycznej oraz kulturowej stolicy południowo-zachodniej Francji.

Lufthansa oferuje również rejsy z Frankfurtu do Shannon w Irlandii raz w tygodniu. Shannon leży w hrabstwie Clare, jednym z najpopularniejszych wakacyjnych regionów Irlandii. Letni rozkład połączeń z Frankfurtu obejmuje także chorwacką Pulę oraz
Heringsdorf w regionie bałtyckim. Fani Madery będą zadowoleni, ponieważ Lufthansa umożliwi rejsy do Funchal z Frankfurtu przez cały rok. Do rozkładu wraca również trasa Frankfurt – Paderborn.

Od tego lata zostanie również rozszerzona siatka połączeń z Monachium do dwóch nowych destynacji. Począwszy od 28 marca, sześć razy w tygodniu będą realizowane rejsy z Monachium do Nantes położonego w Kraju Loary. Dodatkowo na początku przerwy wielkanocnej, czyli od 9 kwietnia, Lufthansa po raz pierwszy zaoferuje rejsy ze stolicy Bawarii do Santiago de Compostela na północy Hiszpanii. Od 27 marca w każdy poniedziałek, czwartek oraz piątek do stolicy pielgrzymów w Hiszpanii  odbywają się również rejsy z Frankfurtu. Tego lata pasażerowie będą mieli okazję po raz pierwszy skorzystać z bezpośrednich rejsów do Marrakeszu. Będą one realizowane dwa razy w tygodniu – w każdy piątek oraz każdą niedzielę.

Oprócz nowych destynacji Lufthansa planuje dalszy rozwój siatki popularnych połączeń. Będzie więcej tygodniowych rejsów na Maltę, do Kolonii, Dublina, rumuńskiego miasteczka Siubiu, Genewy, Grazu oraz Petersburga.

Zainteresowani rejsami z Monachium do Ameryki Północnej będą również usatysfakcjonowani – zarówno Montreal, jak i Denver zostaną uwzględnione w  nowym rozkładzie połączeń. Coś specjalnego czeka też na pasażerów podróżujących do Bostonu – od 14 marca trasę do stolicy Massachusetts obsługuje nowy samolot Airbus 350-900.

Od drugiej połowy kwietnia A350-900 będzie również obsługiwał rejsy do Bombaju. Jest on obecnie najbardziej zaawansowaną oraz przyjazną środowisku długodystansową maszyną na świecie. Już od 10 lutego 2017 roku można nim  polecieć do New Delhi. Lufthansa będzie obsługiwała trasę do stolicy Indii codziennie przez całe lato.

Oprócz nowych destynacji Lufthansa planuje dalszy rozwój siatki popularnych połączeń. Będzie więcej tygodniowych rejsów na Maltę, do Kolonii, Dublina, rumuńskiego miasteczka Siubiu, Genewy, Grazu oraz Petersburga.

 

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji