Wakacje last minute i rejsy statkiem. Pomysł na wakacje 2019

Autor tekstu: , Data publikacji:

Niezwykle popularne na zachodzie rejsy wycieczkowe to sposób na spędzenie urlopu, który coraz więcej zwolenników znajduje także w Polsce. Spadające ceny oraz szybko powiększająca się lista dostępnych rejsów wycieczkowych sprawia, że coraz częściej pojawiają się oferty na rejsy statkiem last minute. Z których warto skorzystać? O tym jest ten tekst!

Rejs statkiem po Karaibach i Morzu Śródziemnym?

Wakacje last minute to zawsze duża oszczędność. Skorzystanie z takiej formy urlopu może być jeszcze bardziej opłacalne w przypadku egzotycznego rejsu wycieczkowego, którego pełna cena może być relatywnie wysoka. Jeśli więc zdecydujemy się na rejs last minute po Karaibach czy nawet morzu Śródziemnym, możemy liczyć na spory rabat w stosunku do normalnej ceny. Karaiby to dla wielu podróż marzeń. Znajdują się tam jedne z najpiękniejszych plaż na świecie, a barwna i bogata kultura wyspiarskich państw może zauroczyć niejednego podróżnika. Wiele rejsów po Karaibach połączonych jest również z wizytą na Florydzie. Wybierając taki rejs musimy się jednak liczyć z tym, że zwiedzanie tego słonecznego półwyspu może wiązać się koniecznością posiadania aktualnej wizy do USA. Zdecydowanie tańsze będą rejsy po Morzu Śródziemnym. W przypadku wybrania takiej oferty możemy liczyć na zwiedzanie szeregu ciekawych miejsc, w różnych państwach leżących nad tym akwenem. Kolejnym, poza niższą ceną, plusem rejsu po Morzu Śródziemnym jest o wiele krótszy przelot samolotem, niż w przypadku Karaibów.

Rejsy po Bałtyku czyli cudze chwalicie swego nie znacie

Aby przeżyć wakacje na pokładzie wycieczkowca wcale nie musimy lecieć na drugi koniec świata. Zdecydowanie tańsze od rejsów po Karaibach, czy nawet chorwackim wybrzeżu, będą rejsy po Bałtyku. Rejsy wycieczkowe z Polski rozpoczynają się przeważnie w porcie w Gdyni lub w Gdańsku. Dojeżdżając do statku własnym samochodem możemy zabrać nieco więcej bagażu. Nie ograniczają nas bowiem wymagania linii lotniczych, jak w przypadku rejsów z przelotem. Rejs po Bałtyku jest zwykle połączony ze zwiedzaniem najpiękniejszych miast krajów nadbałtyckich z Sankt Petersburgiem na czele, określanego jako Wenecja Północy.

Rejs statkiem – co ze sobą zabrać?

Planując dłuższy urlop na statku wycieczkowym warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach związanych z pakowaniem i naszym bagażem. Podobnie jak w przypadku samolotów, również na statku wycieczkowym, istnieją określone ograniczenia wagowe i ilościowe odnośnie bagażu. W praktyce nie są one jednak tak rygorystycznie przestrzegane jak w liniach lotniczych. Jeśli jednak wykupiliśmy rejs statkiem z przelotem nadal będziemy ograniczeni przez to co możemy zabrać do samolotu. Większość kabin mieszkalnych w statkach wycieczkowych wyposażona jest w suszarkę. Nie musimy więc zabierać jej ze sobą. Nie należy się również martwić o ręczniki. Zarówno te w kabinach, jak i te na basenie są na bieżąco wymieniane przez obsługę. Większość statków wycieczkowych nie zezwala na wnoszenie na pokład alkoholu. W skrajnych przypadkach kupiony poza statkiem alkohol może być zarekwirowany i oddany po zakończeniu rejsu.

Wakacyjny rejs statkiem, a choroba morska

Wiele osób planujących spędzenie wakacji na pokładzie wycieczkowca obawia się o nieprzyjemności związane z chorobą morską. Najbardziej narażeni na kołysanie będziemy w czasie rejsów oceanicznych. Szczególnie jeśli odbywają się one w czasie, gdy w Polsce mamy jesień i zimę. Te miesiące cechują się najtrudniejszymi warunkami pogodowymi na otwartych wodach. Jednak w przypadku rejsów po Morzu Śródziemnym rzadko zdarza się, aby warunki na morzu przekroczyły stan 8 stopni w skali Beufort’a. To właśnie od tej granicy kołysanie statku staje się wyraźnie odczuwalne i może mieć nieprzyjemne konsekwencje dla naszego samopoczucia. W takich przypadkach na wielu statkach wycieczkowych dostępne będą darmowe leki łagodzące objawy choroby morskiej. Zawsze możemy też skonsultować się z lekarzem pokładowym. Za taką usługę będziemy musieli niestety zapłacić. Jednak otrzymana za wizytę faktura będzie podstawą do uzyskania zwrotu od naszego ubezpieczyciela.

Wakacje last minute – tani urlop?

Jeśli po roku ciężkiej pracy nie masz ochoty na przygody i rejs po otwartym morzu, zawsze możesz skorzystać z bezpiecznej i sprawdzonej opcji – wakacji last minute w hotelu. Oferty last minute pozwalają wykupić wczasy w egzotycznych miejscach w dużo niższej, niż normalnie, cenie. Bardzo atrakcyjne kierunki dostępne są już wśród ofert last minute do 1000 zł. A przy nieco większym budżecie możemy upolować wakacje last minute na Dominikanie czy egzotycznym Bali. Jak sama nazwa wskazuje nie mamy zwykle wiele czasu na przygotowanie się do wylotu. Wycieczki last minute to więc idealna opcja dla osób dyspozycyjnych, których nie ograniczają sztywne ramy urlopowe.

Masz dosyć leżenia plackiem nad hotelowym basenem? Szukasz pomysłu na wakacje pełne przygód i nowych ekscytujących miejsc? Jeśli tak to sprawdź aktualną ofertę rejsów wycieczkowych oferowaną w tym roku przez najlepsze biura podróży. A jeśli wręcz przeciwnie, szukasz tylko relaksu i wypoczynku poszukaj zacisznego hotelu wśród ofert last minute.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji