Grudzień 2015

Jak smakuje wino 11 kilometrów nad ziemią? Okazuje się, że trochę inaczej niż w domu na kanapie lub przy stoliku w wine barze. Już po raz trzeci nagrodziliśmy linie lotnicze, które serwują swoim pasażerom wina zasługujące na miano najlepszych trunków konkursu „Podniebne Winnice”.

W tegorocznej edycji wzięło udział 12 linii lotniczych, które nadesłały blisko 70 próbek. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazała się azjatycka Singapore Airlines. Ale na uwagę zasługują również trunki oferowane przez wiele innych linii, na których pokładzie prawdziwy znawca wina poczuje się jak w ulubionej restauracji.

Podzielone na dwie komisje jury, składające się z dziennikarzy piszących o winie oraz najlepszych sommelierów, degustowało wina w poszczególnych kategoriach: wina musujące, białe i czerwone serwowane w Klasie Ekonomicznej, Biznes i Pierwszej oraz wina słodkie. Tym razem linie postanowiły pochwalić się przede wszystkim winami z Klasy Biznes i Pierwszej – co nie dziwi gdyż, właśnie tam serwowane są trunki najwyższej jakości. Listę zwycięzców, a także ciekawe komentarze jurorów znajdą Państwo na kolejnych stronach tego wydania.
Życzę udanej lektury!

Pobierz całe wydanie w pliku .pdf