Kwiecień 2011

Jest w języku angielskim słowo „ubiquitos”. Samo w sobie oznacza „wszechobecny”. Jest to określenie używane również w świecie nowoczesnych technologii – w tym wypadku oznacza dostępność do informacji, niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdujemy.

Pobierz wersję PDF

Trzeba przyznać, że w tym zakresie jesteśmy świadkami ogromnej rewolucji, tak pod względem sprzętowym, jak i samego oprogramowania – o aplikacjach na komputery i telefony, przydatnych w czasie podróży, piszemy w głównym materiale.

Zmieniają się nie tylko sposoby komunikacji, ale i same samoloty. Niedawno gościliśmy na warszawskim lotnisku Airbusa A380. Byliśmy tam, a spostrzeżenia na temat tej nowoczesnej maszyny przedstawiamy w naszym artykule. W tym numerze w ogóle dość mocno stawiamy na technikę lotniczą, zajęliśmy się czymś, co nosi nazwę helipads – czyli lądowiskami dla helikopterów, tak w Polsce, jak i na świecie. Odwiedzamy także błyskawicznie rozwijające się lotnisko we Frankfurcie, które jest głównym hubem tranzytowym niemieckiej Lufthansy.

Oczywiście, podróże to nie tylko samoloty. W tym numerze opisujemy nasze wrażenia z pobytu w hotelach w Łodzi i Wrocławiu, sprawdzamy jak wygląda nowe, biznesowe oblicze Pekinu, odwiedzamy Seszele, które są doskonałym miejscem na wakacje, a także opisujemy Estonię – kraj nieodległy, wciąż mało Polakom znany, a bardzo dobrze odpowiadający potrzebom organizatorów wyjazdów zorganizowanych. Poznajemy również tajemnice pól golfowych portugalskiego Algarve oraz proponujemy spacer po katarskim mieście Doha.

Tradycyjnie, nie może zabraknąć w naszym magazynie prób zmierzenia się z tematami pokrewnymi podróżom biznesowym, co nie oznacza, że mniej ważnymi. I tak specjalnie dla was przetestowaliśmy pod kątem wyjazdów służbowych możliwości laptopów, zajrzeliśmy do centrum wellness warszawskiego hotelu InterContinental, a także na rynek motoryzacyjny, by sprawdzić, co na nim nowego. Ponadto zaglądamy, zawsze nam przyjaznym, Węgrom do garnka… Ubiquitos. Jesteśmy wszędzie. Przyjemnej lektury.

Robert Grzybowski, wydawca Business Traveller Poland

 

pornrip.cc macromastiavideo.com xxxcomics.org