Aplikacje w podróży. Co wybrać na smartfon i tablet?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Nieważne, czy podróżujesz służbowo, czy turystycznie – w dzisiejszych czasach potęga aplikacji na smartfony i tablety jest nie do przecenienia. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy redaktorów polskiego niezależnego miesięcznika „iMagazine”. Specjalnych rekomendacji „iMagazine” wystawiać nie trzeba – wystarczy powiedzieć, że to jedyny na polskim rynku magazyn poświęcony komputerom, technologii oraz środowisku związanemu z Apple, ale niezależny od firmy Steve’a Jobsa.

Tworzą go zarówno profesjonaliści, jak i hobbyści, których łączy jedno – pasja i zamiłowanie do sprzętu z nadgryzionym jabłkiem. Redaktorzy „iMagazine” będą cyklicznie na naszych łamach prezentować najciekawsze i najnowsze aplikacje na systemy iOS (ale także Android), które usprawnią zarówno biznesowe, jak i wakacyjne wyprawy. Dziś ich pierwsza porcja.

Evernote

Evernote-Logo

Każdy biznesmen musi być perfekcyjnie zorganizowany. Sporządzanie notatek i trzymanie ich w jednym miejscu to podstawa. Wtedy można skoncentrować się na celu i być pewnym, że o niczym nie zapomnimy. Evernote jest najlepszą aplikacją crossplatformową, służącą do gromadzenia informacji, zapisków, notatek głosowych i zdjęciowych. Posiada wbudowany moduł OCR. Dostępna jest na wszystkie platformy mobilne oraz systemy operacyjne. Co więcej, można ją w prosty sposób zintegrować z klasycznym, analogowym notesem Moleskine.

Evernotelogos

Pobierz aplikację:

iOS >>
Android>>

Gate Guru

gateguru

Często latacie? Pewnie tak. Gate Guru pomoże wam odnaleźć się na większości lotnisk na świecie. Plany, sklepy, restauracje, bramki itd. W czytelny i wygodny sposób. Integruje się z serwisami Tripit oraz Kayak, dzięki czemu w jednym miejscu mamy też informacje o naszych lotach i całej podróży. Minus – niestety Gate Guru nie obsługuje polskich lotnisk. Ale za granicę jak znalazł.

gategurulogos

Pobierz aplikację:

iOS >>
Android>>

Expensify

expensify

Jak najlepiej kontrolować wydatki w podróży? Możemy mozolnie spisywać je na kartce albo powierzyć to zadanie profesjonalistom. Expensify zbiera za nas paragony – możemy je ręcznie wpisywać albo zrobić zdjęcie. Kontroluje też czas i dystans. Wbudowany przelicznik walut pomoże nam być na bieżąco z wydatkami. Aplikacja dostępna na iOS oraz Androida.

expensifylogo

Pobierz aplikację:

iOS >>
Android>>

 

Weather Pro

weatherpro

Jedną z najważniejszych informacji podczas biznesowych wyjazdów jest pogoda w docelowym miejscu. Warto wiedzieć, czy trzeba zabrać ze sobą parasol, ciepłe ubranie lub lekki garnitur. Aplikacji pogodowych jest wiele. Problem w tym, aby można było na nich polegać. Weather Pro jeszcze nigdy nas nie zawiodła. Dane do niej dostarcza MeteoGroup i to jest najlepsza referencja. Aplikacja w wersji płatnej dostarcza szczegółowych 14-dniowych informacji pogodowych z krokiem godzinnym. Możemy podejrzeć zdjęcia satelitarne oraz radarowe dla ponad 2 mln miast na świecie.

WeatherPro_icon

Pobierz aplikację:

iOS >>
Android>>

 

Google Translate

googletranslate

Bariera językowa w dzisiejszych czasach już nie istnieje. Nawet jeśli znajdziesz się w miejscu, gdzie nikt nie mówi po polsku, możesz skorzystać z Tłumacza Google, który bez problemów radzi sobie z ponad 90 językami, tłumacząc w obie strony. Możemy go obsługiwać głosowo, a i tak wszystko bije na głowę funkcja wprowadzona niedawno – offline’owe tłumaczenie napisów na żywo. Koniecznie musisz to zobaczyć, aby zrozumieć… Magia?

Google_Translate_iOS_logo

Pobierz aplikację:

iOS >>
Android>>

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.