Wrzesień 2013

Kończące się właśnie lato skłania do refleksji i nowych podróżniczych planów. Dokąd wyjedziemy tej jesieni, z jakich linii lotniczych skorzystamy, które z hoteli wybierzemy? Jako pomysł na nadchodzące chłodne miesiące chcemy zainspirować Państwa kilkoma nowymi destynacjami. Jedną z nich jest Rio de Janeiro, którą odwiedziła nasza brytyjska korespondentka żeby przekonać się, jak ta południowo-amerykańska metropolia zmienia się przed czekającym ją wyzwaniem – Igrzyskami Olimpijskimi, których będzie gospodarzem w 2016 roku.

Autorka artykułu spotkała się m.in. z burmistrzem Rio, żeby zapytać o poziom bezpieczeństwa w stolicy Brazylii. Odwiedziła też najnowsze hotele, aby móc polecić nam najlepsze z nich.

Jeżeli nie do Ameryki Południowej, to może do Indii? Qatar Airways dowiezie nas bezpiecznie do Delhi, a stamtąd już niedaleko na plaże Goa, do Radżastanu, Agry, na Sri Lankę czy w Himalaje. Amatorom wypraw po Europie, polecam na jesień Alzację – urokliwą francuską prowincję – doskonałą na wyprawę szlakiem legendarnego rieslinga, pinot gris i muscatu. Alzacki szlak wina to 180-kilometrowa trasa, która prowadzi z Marlenheim do Thann. Jest kręta i urozmaicona, a chwilami absolutnie sielska. Ciekawą opcją będzie również jesienny wypad do otwartej niedawno “wioski” Club Med Belek położonej na Tureckiej Riwierze, 55 kilometrów na wschód od Antalii – ośrodka otwartego przez cały rok, w którym można skorzystać ze spa, pograć w golfa lub zorganizować konferencję. Udanych jesiennych podróży!

Pobierz wydanie w pliku PDF

okladka ang