Czerwiec 2013

W jakim kierunku zmierzają trendy luksusowych podróży? Kryzys ekonomiczny zmienił nieco nasze podejście do tego tematu. Jedni traktują luksus jako swego rodzaju ucieczkę od trosk, inni dochodzą do wniosku, że lepiej przyhamować z nadmiernymi wydatkami. Jednak, z którejkolwiek perspektywy nie spojrzelibyśmy na tę kwestię, jedno jest pewne – luksus nie przeminie.

Oprócz wakacji w najmodniejszych kurortach świata, możliwości przemieszczania się prywatnym samolotem czy kolacji biznesowej w najlepszej restauracji, coraz częściej mówimy o luksusie niemierzalnym ani za pomocą pieniędzy, ani też koneksji. Cenimy sobie najwyższą jakość usług, przekraczanie naszych oczekiwań wynikające ze znajomości naszych preferencji, a także możliwość wyciszenia się w ustronnym, pięknym miejscu. Czy znacie Państwo określenie „wabi sabi”? Ta japońska filozofia estetyczna cieszy się uznaniem wśród osób, które cenią przedmioty posiadające autentyczność i świeżość, są wykonane ręcznie lub powstały w sposób naturalny.

Upodobanie to nazwano „luksusowym wstydem”, ponieważ filozofia ta zakłada nieobnoszenie się z przepychem. Branża luksusowych podróży już od jakiegoś czasu stara się także zadbać o zdrowie swoich klientów, ale w dzisiejszych czasach szwedzkie masaże, baseny i niskokaloryczne przekąski w minibarach to stanowczo za mało. Dobre fizyczne samopoczucie to obecnie poważna sprawa – coraz więcej osób decyduje się na leczenie za granicą, rośnie liczba entuzjastów sportów ekstremalnych, a także takich dyscyplin jak bieg maratoński czy triatlon. Życzę udanej lektury i wyjątkowych wakacji!

“““““““““““““““““““““““““Pobierz całe wydanie w wersji .PDF
okladka_pol