Grudzień 2017

W  tym wydaniu szczególnie polecam artykuł o Las Vegas, które znów rozwija skrzydła. Po kilkunastoletniej recesji miasto przeżywa prawdziwy renesans. Co prawda większość inwestycji w śródmieściu finansowana jest przez firmy prywatne, ale władze Las Vegas również posiadają swoje własne plany zagospodarowania nowych terenów.

Program o nazwie Vision 2045 jest ponoć jednym z najambitniejszych dokumentów planistycznych, stworzonych przez tutejszy ratusz od 1905 roku. Według jego założeń śródmieście ma stać się kulturalnym i gospodarczym centrum regionu, a także siecią tętniących życiem dzielnic, które cieszą się wysokim standardem życia i bazują na takich fundamentach, jak: historia, kultura lokalna, zielona infrastruktura, edukacja i silna zdywersyfikowana gospodarka.
Vision 2045 zakłada także powstanie inkubatora przedsiębiorczości oraz wprowadzenie zachęt podatkowych dla nowo powstających firm.

W ciągu najbliższych 25 lat w śródmieściu mają powstać nowe parki i place
o powierzchni 10 hektarów. Miasto zamierza również siedmiokrotnie zwiększyć długość tras spacerowych i rowerowych oraz stworzyć 16 tysięcy nowych miejsc pracy. Nie zabraknie tak innowacyjnych rozwiązań, jak skoordynowany system zarządzania miejscami parkingowymi i aplikacja ułatwiająca turystom poruszanie się po Vegas, a 50 procent energii ma być pozyskiwane ze źródeł odnawialnych. Wszystko wskazuje na to, że Las Vegas ma szansę stać się jednym z najatrakcyjniejszych miast w Stanach Zjednoczonych.

W imieniu Wydawcy i całej redakcji życzę Państwu wspaniałego, pełnego pasji
i planów rozwoju na miarę Las Vegas, Nowego 2018 Roku.

Pobierz całe wydanie w pliku .pdf