Grudzień – luty 2023

Dokąd polecimy w 2023 roku? Które destynacje będą dla nas nowe, do których wrócimy, które nas zaskoczą, ucieszą lub zadziwią? Niech inspiracją będą dla Państwa miejsca, które opisujemy w tym wyjątkowym, świąteczno-noworocznym wydaniu Business Travellera.

Naszym tematem z okładki jest Sydney – miasto budzące się po okresie pandemii, znów pełne życia i biznesowych pomysłów. Położone we wschodniej części Australii, między Pacyfikiem a Górami Błękitnymi, niczym magnes przyciąga turystów i biznesmenów. Wciąż wyróżnia je wysoki poziom życia, ogromna ilość imprez kulturalnych, a także architektura.

Zbudowanie miasta tuż przy zatoce umożliwiło stworzenie największego naturalnego portu na świecie, jakim jest Port Jackson o powierzchni
55 kilometrów kwadratowych, znanego również pod nazwą Sydney Harbour. Sydney od lat zdobywa czołowe miejsca w rankingach miast oferujących swoim mieszkańcom najwyższy poziom życia. Ta zasłużona wysoka pozycja nie jest przypadkowa, ponieważ w tym właśnie mieście swoje siedziby mają największe światowe korporacje. Efektem tego są jednak wysokie koszty życia i podróży.

Symbolem miasta jest biała bryła Opera House, najlepszy przykład nowoczesnej architektury i jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków na świecie. Obiekt został zaprojektowany przez Jorna Utzona, który w czasie jego tworzenia zainspirował się żaglami cumujących w zatoce jachtów. W 2007 roku Opera zostaławpisananalistęUNESCO. Opopularnościtegomiejscaświadczynapięty grafik, który po pandemii wrócił już do 40 spektakli tygodniowo.

Na pewno warto wpisać sobie podróż do Australii na listę destynacji na 2023 rok. Wielu wspaniałych wypraw biznesowych – i nie tylko, życzę Państwu w imieniu swoim i całego zespołu Business Travellera.

Pobierz całe wydanie w pliku .pdf