Kwiecień 2011

Jest w języku angielskim słowo „ubiquitos”. Samo w sobie oznacza „wszechobecny”. Jest to określenie używane również w świecie nowoczesnych technologii – w tym wypadku oznacza dostępność do informacji, niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdujemy.

Pobierz wersję PDF

Trzeba przyznać, że w tym zakresie jesteśmy świadkami ogromnej rewolucji, tak pod względem sprzętowym, jak i samego oprogramowania – o aplikacjach na komputery i telefony, przydatnych w czasie podróży, piszemy w głównym materiale.

Zmieniają się nie tylko sposoby komunikacji, ale i same samoloty. Niedawno gościliśmy na warszawskim lotnisku Airbusa A380. Byliśmy tam, a spostrzeżenia na temat tej nowoczesnej maszyny przedstawiamy w naszym artykule. W tym numerze w ogóle dość mocno stawiamy na technikę lotniczą, zajęliśmy się czymś, co nosi nazwę helipads – czyli lądowiskami dla helikopterów, tak w Polsce, jak i na świecie. Odwiedzamy także błyskawicznie rozwijające się lotnisko we Frankfurcie, które jest głównym hubem tranzytowym niemieckiej Lufthansy.

Oczywiście, podróże to nie tylko samoloty. W tym numerze opisujemy nasze wrażenia z pobytu w hotelach w Łodzi i Wrocławiu, sprawdzamy jak wygląda nowe, biznesowe oblicze Pekinu, odwiedzamy Seszele, które są doskonałym miejscem na wakacje, a także opisujemy Estonię – kraj nieodległy, wciąż mało Polakom znany, a bardzo dobrze odpowiadający potrzebom organizatorów wyjazdów zorganizowanych. Poznajemy również tajemnice pól golfowych portugalskiego Algarve oraz proponujemy spacer po katarskim mieście Doha.

Tradycyjnie, nie może zabraknąć w naszym magazynie prób zmierzenia się z tematami pokrewnymi podróżom biznesowym, co nie oznacza, że mniej ważnymi. I tak specjalnie dla was przetestowaliśmy pod kątem wyjazdów służbowych możliwości laptopów, zajrzeliśmy do centrum wellness warszawskiego hotelu InterContinental, a także na rynek motoryzacyjny, by sprawdzić, co na nim nowego. Ponadto zaglądamy, zawsze nam przyjaznym, Węgrom do garnka… Ubiquitos. Jesteśmy wszędzie. Przyjemnej lektury.

Robert Grzybowski, wydawca Business Traveller Poland