Listopad 2011

Trudno znaleźć kraj o tak olbrzymich kontrastach, jak Indie.To wspaniała i tajemnicza historia, niezwykła tradycja i bardzo ciekawi ludzie, których, choć raz w życiu, trzeba odwiedzić.

Pobierz wersję PDF

Indie to także rozwijający się w błyskawicznym tempie biznes – niczym bollywoodzka produkcja filmowa, skrząca się kolorami, przepychem i szalonymi dźwiękami muzyki. Zapraszamy zatem w podróż do Indii, by dotknąć choć na chwile tego niesamowitego kraju.

W tym wydaniu niezwykłych miejsc nie brakuje. Takim bowiem jest także Bangkok, który odwiedzamy liniami Turkish Airlines, opisując także jeden z najciekawszych tamtejszych hoteli. Podobnie zresztą jak warte polecenia hotele w Warszawie, Doniecku, Wiedniu i Chicago. Zadziwiający jest, jeden z tygrysów azjatyckich, Hongkong. Trudno się zatem dziwić, że miejscowe lotnisko jest w nieustannej rozbudowie i obsługuje z każdym rokiem coraz większą liczbę pasażerów. Zaglądamy tam, by pokazać jak funkcjonuje tak skomplikowany organizm.

Wyjaśniamy też co oznacza lotnicza „piąta wolność”, dzięki której pomiędzy przewoźnikami trwa nieustanna konkurencja, co jedynie dobrze służy nam, podróżnym. Radzimy również, co robić, by częste podróże nie zaowocowały podwójnym podbródkiem i doskonale rozwiniętym „mięśniem piwnym”. Z naszego artykułu dowiecie się Państwo, że nawet w samolocie lub w hotelowym pokoju, korzystając z tego co w nim zastaniemy, można dbać o własną formę i dobre samopoczucie.

Nadchodzi zima, zatem warto już teraz zdecydować się na wybór narciarskiego kurortu. My proponujemy francuskie Alpy. A jeśli ktoś woli ciepłe klimaty polecamy Arubę z jej doskonałymi możliwościami organizacji dobrego wyjazdu motywacyjnego oraz cztery godziny spędzone owocnie w Dubaju. Pamiętajcie Państwo o Business Travellerze. Życzę miłej lektury.

Robert Grzybowski, wydawca Business Traveller Poland