Listopad 2013

Lato w Europie dawno już się skończyło, ale wciąż można je znaleźć na innych kontynentach. W poszukiwaniu słońca i ciepłej bryzy zapraszamy do Buenos Aires, Singapuru, na Malediwy i Hawaje. Również w Tokio, na Maderze i w Kordobie można spędzić fantastycznie czas – udając się tam zarówno w podróż służbową, jak i na krótkie jesienne wakacje.

Nasz brytyjski korespondent Liat Clark przekonuje, że mimo zmian jakie zaszły w ostatniej dekadzie w stolicy Argentyny, miasto to nadal fascynuje swą energią. Przedstawia Boskie Buenos jako miejsce, w którym warto inwestować, ale także spędzić wakacje w jednej z modnych dzielnic – Recoleta, San Telmo, Palermo Soho czy Palermo Hollywood, w najnowszych hotelach butikowych.

Tokio, uchodzące za największe miasto na świecie, to megaszybkie pociągi i trwające godzinami ceremonie parzenia herbaty. Ciągnące się dziesiątkami kilometrów betonowe osiedla, a jednocześnie kult dla piękna przyrody. Kicz w stylu Hallo Kitty obok wyrafinowanej poezji haiku. Na pewno warto wybrać się tam tej jesieni, korzystając z promocyjnych cen biletów lotniczych. Jak przekonuje Agata Janicka, najlepiej zwiedzać Tokio metrem, korzystając z jednej z 13 linii.

Pobierz całe wydanie w pliku PDF

okl listopad

Będąc jesienią w Andaluzji – nie można ominąć Kordoby. Dumna, surowa, zdająca się skrywać niejedną mroczną tajemnicę, jest jednym z najciekawszych miast w Hiszpanii. Położona na rzeką Gwadalkiwir, oferuje wiele zabytków – w tym jedną z najpiękniejszych budowli sakralnych na świecie – meczet kalifów. Kordoba może się pochwalić także świetnym zapleczem konferencyjnym, wyrafinowanymi restauracjami i hotelami.

Życzę udanej lektury i wspaniałych jesiennych eskapad!