Październik 2013

Samoloty przenoszą nas z kontynentu na kontynent coraz szybciej, sprawniej, bezpieczniej, ale niestety – nie taniej. Podróż samochodem ma swój urok, jednak zajmuje nam wiele czasu i energii. Ale nie zapominajmy o pociągach, które są wygodne, a podróż nimi ma w sobie nutę romantycznej przygody. Przygotowaliśmy ranking dziesięciu nieco mniej znanych linii kolejowych, kursujących między różnymi miastami Europy.

Wybierając najlepsze, najciekawsze i najbardziej niezawodne – piszemy m.in. o włoskiej sieci Italo, francuskiej Thalys, austriackiej BB Railjet, niemieckiej ekskluzywnej City Night Line, firmie Elipsos oferującej wyjątkowe pociągi-hotele łączące Paryż z Madrytem i Barceloną oraz o Cisalpino – słynnym transalpejskim składzie łączącym Zurych i Genewę z Mediolanem – proponującym podróż jedną z najbardziej malowniczych tras kolejowych w Europie.

Tym, którzy marzą jesienią o słońcu, polecam szczególnie dwa artykuły. Jeden o dalekim Hong Kongu – mieście, którego horyzont stanowią jedne z najwyższych budynków świata, mogące z powodzeniem konkurować z drapaczami chmur na Manhattanie. W kolejnym materiale opisujemy Wyspy Kanaryjskie, na które wprawdzie nie dowiezie nas żaden z pociągów, ale są one doskonałą alternatywą dla jesiennej europejskiej szarugi. Życzę udanej lektury – i podróży!

Pobierz wydanie w pliku PDF

I_okladka_01