Wrzesień 2019

Dlaczego warto odwiedzić Słowenię tej zimy? Piszemy o tym w naszym artykule z okładki, opisując zalety i uroki tego kraju o wielu obliczach i możliwościach.

Lato w Słowenii to oczywiście plaże i morze. Wybrzeże Adriatyku nie jest długie, ale za to doskonale przygotowane na zlot turystów z całego świata. Najpiękniejszy bodaj na całym słoweńskim wybrzeżu jest Piran, uchodzący za największą atrakcję całej Istrii. Jego zabytkowa część to prawdziwy labi-rynt wąskich uliczek, placów, zaułków, a nad wszystkim góruje usytuowany na skale kościół św. Jerzego. Wyjątkowym miasteczkiem na Słoweńskiej Riwierze jest również Izola, słynąca z najlepszych restauracji rybnych na wybrzeżu.

Zima natomiast to niekończące się alpejskie trasy, idealnie przygotowane już w grudniu. Każdego roku odbywają się tu zawody pucharu świata
w narciarstwie alpejskim, klasycznym oraz snowboardingu. Poszukiwacze przygód pragnący nawiązać bliższy kontakt z przyrodą znajdą w Słowenii idealne warunki do uprawiania ski-touringu. Wędrując po nietkniętych obszarach Alp pokrytych grubą warstwą śniegu, możemy cieszyć oczy nieza-pomnianymi widokami i wdychać czyste, górskie powietrze. Do tego uroki zimowych dni w Lublanie i możliwość zobaczenia Postojnej – jednej z najpiękniejszych jaskiń w Europie – w zimowej szacie.

Pobierz całe wydanie w pliku .pdf