3 pomysły na rodzinną wycieczkę

Autor tekstu: , Data publikacji:

Planujesz wyjazd z dzieckiem na weekend, ale niekoniecznie wiesz, gdzie mógłbyś je zabrać? Pogoda za oknem nie sprzyja zwiedzaniu oraz spacerowaniu po okolicznych zabytkach. O wiele lepszym pomysłem będzie wybranie miejsc, w których większość atrakcji nie znajduje się na zewnątrz. Na jaką lokalizację się zdecydować, aby dziecko było zadowolone i świetnie się bawiło?

Parki rozrywki i parki wodne

Aquaparki i inne wodne rozrywki to często najlepsza opcja na wyjazd. Większość tego typu ośrodków wyposażona jest nie tylko w zjeżdżalnie, ale także spa czy baseny z różnymi atrakcjami. To idealna okazja do nauki pływania, ale także ogólnego rozwoju motoryki malucha. Basenów w Polsce jest pod dostatkiem, ale aquaparki godne uwagi znajdują się w większych miastach – Zakopanem, Poznaniu (słynne Termy Maltańskie), Krakowie, Łodzi czy Sopocie. Podobną funkcję spełniają parki rozrywki – niestety większość z nich jest na tyle duża, że najlepsze atrakcje znajdują się na zewnątrz, co sprawia, że zima nie jest najlepszą porą do ich odwiedzenia. Są jednak wyjątki i wśród nich należy wymienić wszelkie parki trampolin oraz place zabaw (wyposażone w zjeżdżalnie, labirynty, gokarty czy konstrukcje z lin). Popularna jest także Fabryka Elfów (znajdująca się w różnych lokalizacjach w Polsce), gdzie z bliska można przyjrzeć się pracy małych pomocników Świętego Mikołaja.

Centra nauki

Innym rozwiązaniem będzie podróż do centrum nauki. Jest to miejsce, które łączy zabawę z edukacją, dlatego to nie tylko świetny pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem, ale także na naukę nowych umiejętności. Wiele tego typu ośrodków korzysta z nowoczesnych technologii (np. gogli VR), co czyni je ciekawszymi w oczach najmłodszych. Wśród najlepszych tego typu atrakcji dla dzieci w Krakowie wymienić można HistoryLand – Interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków. Dużą zaletą tego miejsca jest wykorzystanie klocków LEGO® do stworzenia makiet. Za sprawą tych niewielkich, plastikowych zabawek w HistoryLandzie zostały odtworzone takie wydarzenia jak bitwa pod Grunwaldem, obrona klasztoru na Jasnej Górze czy bitwa pod Monte Cassino! To doskonała lekcja historii dla każdego, bez względu na wiek czy zainteresowania. Dzieje Polski zaprezentowane w tak przystępny dla najmłodszego widza sposób zachęcają do odwiedzin całe rodziny.

Lodowiska i zimowe atrakcje

Grudzień to też świetna okazja do odwiedzenia pobliskiego lodowiska i spędzenia czasu z dziećmi na łyżwach. Aktywność to jedna z najlepszych form spędzania wolnego czasu. Co więcej, to okazja do podszkolenia się w jeździe i być może nauczenia nowych figur. W niektórych miastach działają też sztuczne stoki, na których można pojeździć na nartach i nieco przygotować się na ferie zimowe. Nie sposób przejść też obojętnie z pociechami obok bożonarodzeniowych jarmarków, które już goszczą na ulicach miast czy np. wystaw figur lodowych, odbywających się m.in. w Poznaniu czy Zakopanem.