Marzec – Kwiecień 2024

Zima minęła, a nadchodzące ciepłe miesiące warto spędzić w Europie. W tym wy- daniu Business Travellera przygotowaliśmy dla Państwa kilka destynacji – idealnych miejsc na konferencje, spotkania integracyjne, a także – na weekend. Pierwszym z nich jest Rzym – marka sama w sobie.

Podróż po Wiecznym Mieście proponuje- my rozpocząć od zwiedzania Koloseum – największego na świecie starożytnego amfiteatru i jednego z siedmiu nowych cudów świata. Kupując bilet, możemy przespacerować się po antycznej arenie, wyobrażając sobie walki gladiatorów, które kiedyś cieszyły nawet pięćdziesiąt tysięcy widzów. Wizytę w Koloseum warto połączyć z wycieczką na pobliskie Forum Romanum. To stanowisko archeolo- giczne w czasach rzymskich było centralnym punktem miejskiego życia. Pierwsze prace wykopaliskowe ruszyły w 1898 roku, natomiast kilka lat temu włoscy archeolodzy odkryli tu kamienny sarkofag i okrągły ołtarz z VI wieku p.n.e., który według znawców może należeć do legendarnego założyciela miasta – Romulusa.

Porto, to miasto sześciu mostów, tysiąca schodów i niezwykłego, rozsławione- go na całym świecie trunku – wina o nazwie miasta z którego pochodzi. Niejed-noznacznie piękne, ozdobione malowanymi kafelkami azulejos, miejsce narodzin Henryka Żeglarza – idealnie wpisuje się jako wiosenna destynacja.

Zapraszamy też do Liverpoolu, miasta Beatlesów, legendarnego zespołu piłki nożnej, a także organizatora ostatniego konkursu Eurowizji, które może poszczycić się prężnie działającym sektorem hotelowym, świetną branżą gastronomiczną i bogatym kalendarzem wydarzeń.

Życzę udanej lektury i – podróży!

Download entire edition in pdf