Październik 2020

Nie ma dziś ważniejszego tematu dla podróżujących służbowo niż bezpieczeństwo w podróży. Czas pandemii uczy nas nowych zachowań na lotniskach, w samolocie i przestrzeni hotelowej. Zachęcam do przeczytania artykułu pod tytułem „Podróże w czasach pandemii”, w którym piszemy między innymi o robotach sprzątających, badaniach przesiewowych i technologiach zbliżeniowych.

Czy podróże w czasach pandemii możemy uznać za bezpieczne? Niektórzy zarzekają się, że nie powrócą do podróżowania aż do czasu wynalezienia szczepionki. Jednak większości z nas wystarczą widoczne dowody na to, że branża robi co w jej mocy, aby rejsy samolotami były
jak najmniej ryzykowne. W lipcowej ankiecie przeprowadzonej na zlecenie IATA Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych, podróżni wskazali, że ich największe obawy wiążą się z koniecznością stania w kolejce do odprawy, kontroli bezpieczeństwa i wejścia na pokład.
Jednocześnie większość z nich uznała, że poczuliby się bezpieczniej, gdyby na lotniskach przeprowadzano badania pasażerów pod kątem obecności koronawirusa.

Podróże były, są i będą. Trzeba tylko wiedzieć, jak się do nich w tym szczególnym czasie przygotować. Życzę Państwu udanej podróży i – do zobaczenia na lotnisku!

Download entire edition in pdf