Tried & Tested. AC Hotel New York Downtown 

Autor tekstu: , Data publikacji:

Oddany do użytku w październiku ubiegłego roku AC Hotel New York Downtown to jeden z dwóch nowojorskich obiektów sygnowanych marką AC (drugi znajduje się na placu Times Square). Wyróżnikiem hoteli działających pod tą marką jest węższy zakres oferowanych usług w porównaniu do tradycyjnych obiektów. Nie znajdziemy tu m.in. usługi konsjerża ani całodobowej obsługi pokoi. Wiele z hoteli tej sieci posiada jednak dodatkowe udogodnienia, takie jak bar, salonik typu club, strefę jadalną, siłownię, a nawet sale konferencyjne. Wszystko to znajdziemy także w nowo otwartym nowojorskim obiekcie.

Wrażenia

33-piętrowy budynek hotelu zaprojektowany został od podstaw przez firmę architektoniczną Peter Poon Architects. Główne wejście znajduje się od ulicy Maiden Lane. Pierwsze piętra budynku nie wyróżniają się niczym nadzwyczajnym. Wystarczy jednak spojrzeć nieco wyżej, by zauważyć, że fasada na górnych piętrach ma kształt fali. Nie jest to jednak tylko zabieg czysto estetyczny. Dzięki ułożeniu okien nieco pod skosem, goście mogą podziwiać ze swoich pokoi malowniczą cieśninę East River. W bliskim sąsiedztwie powstaje smukły, 57-piętrowy wieżowiec mieszkalny o nazwie Seaport Residences, którego projekt wyszedł spod ręki tych samych architektów, co AC Hotel New York Downtown.
Wnętrza hotelu zdobią gustowne dzieła sztuki. W holu znajduje się rzeźba autorstwa Ann Weber zatytułowana „Personages”. Wykonane z tektury i styropianu dzieło nawiązuje swoim wyglądem do budynków mieszczących się w najbliższym otoczeniu hotelu. Obok recepcji mieści się sklep z przekąskami i czekoladami firmy Rakka z Brooklynu.

Procedura zameldowania nie zajęła dużo czasu, a mój pokój był już gotowy o godzinie 13.00, co bardzo mnie ucieszyło, ponieważ chciałem jak najszybciej wypocząć po długim locie z Frankfurtu. W hotelu znajdują się trzy szybkie windy. Personel jest bardzo pomocny i potrafi doradzić w wielu kwestiach: od najlepszych lokali gastronomicznych w okolicy, po najszybszy sposób dotarcia na lotnisko Newark.

Położenie

Hotel znajduje się nieopodal centrum finansowego Wall Street i w niewielkiej odległości od zabytkowej dzielnicy South Street Seaport Historic District. Stacja metra Fulton Street znajduje się o 10 minut drogi pieszo, a do kompleksu World Trade Centre dotrzemy w niecały kwadrans. Z lotniska JFK dojedziemy tu taksówką w około 40 minut. Ja wybrałem podróż pociągiem Air Train, a następnie koleją podmiejską, co zajęło mi 75 minut, ale przy tym kosztowało zaledwie 7,5 dolara.

Pokoje

Hotel dysponuje 274 pokojami (76 typu Double Double z dwoma podwójnymi łóżkami i 198 typu King), rozmieszczonymi po 9 lub 10 na każdym piętrze. Niektóre z pokoi na szóstym piętrze posiadają balkony, choć w chwili, kiedy powstaje ta recenzja, nie były one jeszcze udostępnione gościom. Wszystkie są przestronne (mają powierzchnię od 22 m.kw.) i posiadają panele podłogowe, brązowe, materiałowe pokrycia ścian oraz duże biurka z dwoma gniazdkami elektrycznymi i portami USB. Gniazdka znajdują się także po obu stronach łóżka w pokojach typu King (właśnie w takim się zatrzymałem). Darmowe wifi jest bardzo szybkie, a 50-calowy telewizor posiada funkcję strumieniowego odtwarzania treści z urządzeń mobilnych. W kabinie prysznicowej oprócz standardowego natrysku znajduje się także deszczownica. W łazience czekał na mnie również komplet kosmetyków greckiej firmy Korres.
Oprócz dość standardowego wyposażenia, w każdym pokoju znajduje się także ekspres do kawy (można również przy jego pomocy zaparzyć herbatę) oraz lodówka z dwoma małymi butelkami wody mineralnej. Po je ponownie napełnić w dystrybutorze mieszczącym się na drugim piętrze budynku.

Zaplecze gastronomiczne

Znajdujący się na drugim piętrze salonik AC Lounge w dzień pełni rolę miejsca do pracy, a wieczorem przeobraża się w pełnoprawny bar. Nad ranem można tu zjeść śniadanie w formie bufetu, a poza porą śniadaniową spróbować smacznych tapas, tart, serów oraz lokalnie produkowanych wędlin. W saloniku można także skorzystać z biblioteki, komputera oraz drukarki.

Zaplecze konferencyjne

W podziemiach hotelu znajduje się niewielka sala konferencyjna na 10-12 osób.

Wypoczynek i relaks
Obiekt dysponuje przestronną siłownią z dużym wyborem maszyn do ćwiczeń.

Ocena
Świetny hotel mieszczący się w dogodnej lokalizacji nieopodal dzielnicy finansowej. Co prawda nie znajdziemy tu wszystkich udogodnień, na jakie można liczyć w standardowym hotelu, ale nie jest to aż nadto uciążliwe.

Mocne punkty
Duże, nowocześnie urządzone pokoje, bliskość dzielnicy finansowej.

Dobra rada
Z siłowni najlepiej korzystać rano, ponieważ w późniejszych godzinach robi się tu dość tłoczno.

Cena
Elastyczna stawka za pobyt w pokoju typu King w środku tygodnia zaczyna się od 163 dolarów (ok. 620 zł).


AC Hotel New York Downtown 

Ul. 151 Maiden Lane, Nowy Jork, USA.
Tel. +1 212 742 1900