10 lat warszawskiego Intercontinentalu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Warszawski Hotel Intercontinental kończy właśnie 10 lat. 25 marca 2004 roku, w Sali Balowej znajdującej się na 2 piętrze hotelu, odbyło się uroczyste oficjalne otwarcie hotelu, pierwszego i jedynego hotelu InterContinental w Polsce.

Historia InterContinental Warszawa rozpoczęła się w 1998 roku, kiedy firma Sienna Consulting Group Sp. z o.o wygrała przetarg na tę właśnie działkę, na której obecnie stoi hotel. Wcześniej w tym miejscu znajdował się legendarny klub jazzowy „Akwarium”. Prace nad projektem budynku nie byle łatwe z uwagi na jego lokalizacje oraz wymogi administracyjne i prawo budowlane. Swój kształt i oryginalny wygląd InterContinental Warszawa zawdzięcza Tadeuszowi Spychale, który wraz z grupą architektów stworzył projekt.

InterContinental Warszawa na trwałe wpisał się w panoramę miasta. Był i jest świadkiem i czynnym uczestnikiem wydarzeń politycznych, społecznych, sportowych i kulturalnych, m.in.: Prezydencja Polski w UE, Euro 2012 czy zeszłoroczny kongres klimatyczny COP19. W InterContinental Warszawa zatrzymują się celebryci, koronowane głowy, politycy. Gośćmi hotelu byli m.in. książe Karol, Claudia Schiffer, Madonna, Rihanna, Roger Moore oraz Madeleine Albright.

W ciągu 10—ciu lat hotel zdobył wiele prestiżowych nagród, m.in. nagrodę Traveller’s Choice 2014 w kategorii najlepsze hotele w Polsce oraz najlepsze luksusowe hotele w Polsce, Certificate of Excellence 2013 przyznane przez portal TripAdvisor, HolidayCheck Award 2014 w kategorii dla par oraz Najwyższe wyróżnienie, pięć symboli budynku, w przewodniku Michelin „Main Cities of Europe 2014”.

InterContinental Warszawa posiada 414 przestronnych i doskonale wyposażonych pokoi i apartamentów, w tym 76 apartamentów długopobytowych, z których rozciąga się wspaniały widok na panoramę Warszawy. W hotelu znajduje się 13 nowoczesnych sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 1100m2. Kilkakrotnie wyróżniona przez przewodnik Michelin oraz wielokrotnie nagradzana restauracja Platter by Karol Okrasa, spełnia oczekiwania najwytrawniejszych smakoszy, a ekskluzywne RiverView Wellnes Centre i Spa na 43 piętrze oraz jedyny w Polsce „basen w chmurach”, to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku.