Emirates poleci na Mauritius A-380

Autor tekstu: , Data publikacji:

Władze linii lotniczych Emirates Airlines i Air Mauritius zmodernizują z dniem 1 grudnia br. dwa połączenia pomiędzy Dubajem a wyspą Mauritius. W ramach modernizacji dotychczasowe operujące na tej trasie Boeingi zostaną zastąpione przez Airbusy A380.

Realizacja połączeń pomiędzy Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, a wyspą Mauritius z wykorzystaniem samolotów marki Airbus rozpocznie się z dniem 1 grudnia i będzie realizowana z częstotliwością dwóch rejsów dziennie przez siedem dni w tygodniu. Do obsługi połączeń skierowane zostaną samoloty pasażerskie typu Airbus A380, które zastąpią dotychczas używane na tej trasie amerykańskie Boeingi 777. Zmiana ta pozwoli na zwiększenie o 165 pasażerów maksymalnej ilości podróżnych przewożonych każdego dnia na tej trasie. Łączna pojemność Airbusa A380 operującego na tej trasie 519 miejsc w podziale: 14 miejsc w First Class Private Suites, 76 miejsc w klasie biznesowej i 429 w klasie ekonomicznej.

W ramach udogodnień przewidzianych na pokładzie samolotów Airbus A380 dla pasażerów wszystkich klas przygotowana została w pakiecie multimedialnym baza 1,8tyś. najnowszych filmów, programów telewizyjnych, muzyki, gier multimedialnych, a także dostęp do szybkiego bezprzewodowego Internetu.

Jednocześnie jak zapewniają władze obydwu spółek uruchomienie we współpracy połączeń pomiędzy wyspą Mauritius, a Dubajem stworzy pasażerom szerokie możliwości transferowe w ramach globalnej sieci Emirates Airlines, która oferuje aż 81 dostępnych lokalizacji.

-Nasza oferta cieszyła się sporą popularnością wśród podróżnych od dnia jej uruchomienia – 16 grudnia ubiegłego roku. Od końca 2013 roku do chwili obecnej z naszej oferty skorzystało ponad 150tyś. podróżnych. Jestem pewny, że zamiana dotychczas używanych Boeingów pozwoli nie tylko na przewiezienie większej liczby pasażerów, lecz również spotka się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony przedstawicieli branży turystycznej na Mauritiusie – powiedział Orhan Abbas wiceprezes ds. operacji handlowych na rynkach Ameryki Łacińskiej i środkowo południowej Afryki w Emirates Airlines.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.