W Krakowie powstanie czterogwiazdkowy Mercure

Autor tekstu: , Data publikacji:

Grupa Orbis, właściciel marek hoteli takich jak Sofitel, Novotel, Mercure czy Ibis rozpoczyna nową inwestycję w Krakowie. Czterogwiazdkowy obiekt marki Mercure, który powstanie przy ulicy Pawiej w Krakowie ma być oddany do użytku pod koniec 2016r.

Najnowsza inwestycja hotelarska grupy Orbis – czterogwiazdkowy hotel marki Mercure powstanie w przeciągu najbliższych dwóch lat przy ulicy Pawiej w Krakowie. Działka, na której powstanie nowy hotel Orbisu zlokalizowana jest w sąsiedztwie obiektów Ibis i Ibis Budget Kraków Stare Miasto otwartych dla gości w 2012 roku. Obecnie inwestor sfinalizował zakup gruntu, na którym ma stanąć budynek hotelu. Rozpoczynana inwestycja pochłonie łącznie około 100 milionów złotych.

Zgodnie z projektem w krakowskim hotelu Mercure znajdzie się łącznie dwieście pokoi i apartamentów. Jak informuje biznes.onet.pl poza częścią hotelarską na gości obiektu czekać będzie kilka sal wielofunkcyjnych o łącznej powierzchni 300 mkw., fitness room oraz restaurację WineStone. Budynek hotelu zostanie wzniesiony w technologii BREEAM zgodnie, z którą obiekt jest całkowicie przyjazny zarówno środowisku naturalnemu. Dodatkowo budynki powstające w tej technologii, jako priorytet zakładają najwyższy poziom komfortu i dbałości o dobre samopoczucie oraz zdrowie przebywających w nich gości.

– Jestem przekonany, że ta wyjątkowa lokalizacja, w pobliżu dworca PKP i Starego Miasta, przyniesie spółce znaczące korzyści, a hotel będzie komplementarny do naszej oferty na tym strategicznym rynku i, co najważniejsze, projekt jest zgodny ze strategią spółki. Nowy hotel z certyfikatem BREEAM dodatkowo wpisuje się w politykę społecznej odpowiedzialności biznesu realizowaną przez Orbis, która zakłada ochronę środowiska i dbałość o polepszenie warunków życia ludzi” – powiedział Gilles Clavie, prezes Orbisu.