Bankiety prywatne i biznesowe w hotelu. Z jakiej okazji warto je organizować?

, Data publikacji:

Coraz częściej doceniamy hotele nie tylko za gwarancję komfortowego noclegu w podróży, ale i możliwość organizacji rodzinnej lub firmowej imprezy. Luksusowe obiekty hotelowe poza eleganckimi pokojami dysponują zwykle przestronną salą bankietową i oferują fachową pomoc w przygotowaniu przyjęcia. Sprawdź, z jakiej okazji i w jakiej formie warto zorganizować prywatną lub biznesową uroczystość w hotelu.

Przyjęcia organizowane na własną rękę w domu lub biurze coraz częściej kojarzą się z ogromem przygotowań, stresem i zmęczeniem. A gdyby tak większość obowiązków związanych z przygotowaniem imprezy przenieść na profesjonalistów? Można by odetchnąć z ulgą i cieszyć się spotkaniem w gronie przyjaciół, rodziny lub współpracowników. Ten plan łatwo da się wcielić w życie dzięki dużemu doświadczeniu personelu hotelowego oraz fachowej i kompleksowej obsłudze, jaką oferuje m.in. elegancki HP Park Hotel Poznań. Nic zatem dziwnego, że na sale bankietowe przenosimy dzisiaj już nie tylko wesela, ale i urodziny, uroczystości z okazji rocznicy ślubu, wigilie firmowe czy spotkania integracyjne. Takie rozwiązanie koi nerwy organizatorów i robi niemałe wrażenie na gościach. Tych ostatnich z pewnością zachwyci estetyczna aranżacja sali, niebanalne menu i sympatyczna atmosfera z odrobiną luksusu w tle.

Bankiety – sposób na uczczenie ważnej okazji

Formą przyjęcia, która zyskuje w ostatnim czasie na popularności, są bankiety. Dają one bowiem możliwość uczczenia w eleganckiej formie ważnej okazji w życiu zawodowym lub prywatnym. Taką okazją mogą być np. okrągła rocznica urodzin lub ślubu, przejście na emeryturę, przyjęcie pierwszej Komunii Św. czy nawiązanie współpracy z ważnym kontrahentem. Takie wydarzenia zdarzają się rzadko lub tylko raz w życiu. To zrozumiałe, że chcemy je świętować z rozmachem. Pojawia się tylko pytanie: w jaki sposób to uczynić? Bankiet bankietowi bowiem nierówny. Wyróżnia się kilka ich rodzajów, odpowiednich do różnego typu przyjęć. Bankiety stojące doskonale sprawdzają się w przypadku imprez biznesowych, zasiadane podczas uroczystości rodzinnych lub spotkań wysokiej rangi. Bankiety HP Park Hotel Poznań mogą się poszczycić warunkami odpowiednimi do zorganizowania przyjęć każdego typu, w dodatku dla dużej liczby gości. W przestronnej i przytulnie zaaranżowanej sali bankietowej panuje przyjazna atmosfera zachęcająca do wspólnych rozmów na tematy prywatne i zawodowe, a bogate menu uprzyjemnia wspólnie spędzony czas. Do tego trzeba jeszcze dodać atrakcyjne położenie hotelu z widokiem na jezioro Maltańskie.

Bankiety biznesowe. Dlaczego warto je zorganizować?

W Poznaniu prężnie rozwija się biznes, przyjęcia firmowe są tam zatem organizowane szczególnie często. Ich celem jest zwykle nawiązanie kontaktów i zacieśnienie relacji biznesowych lub integracja współpracowników. Osiągnięciu tego zamierzenia sprzyjają bankiety stojące w stylu angielskim lub mniej formalne bankiety koktajlowe. To krótkie, ale intensywne spotkania, owocujące zwykle nowymi znajomościami, wymianą doświadczeń i długofalową współpracą. Dzieje się to za sprawą ich nietypowej formy. Podczas tego rodzaju przyjęć nie zasiada się przy wspólnym stole, dzięki czemu łatwiej jest przeprowadzić swobodną rozmowę z większą grupą osób, popijając w tym czasie alkohol i częstując się wykwintnymi przekąskami podanymi na stołach. Zaletą takiego rozwiązania jest także duża oszczędność miejsca. W obiekcie HP Park Hotel Poznań w przyjęciu stojącym na takiej samej powierzchni może wziąć udział nawet dwa razy więcej osób niż w bankiecie zasiadanym. Tamtejsza sala bankietowa jest w stanie pomieścić aż 300 uczestników bankietu angielskiego.

Bankiety stojące – eleganckie zakończenie wydarzenia firmowego

O bankiecie stojącym warto zatem pomyśleć przy okazji organizacji konferencji branżowej czy warsztatów dla pracowników. Okaże się on wystawnym zakończeniem wydarzenia biznesowego, podczas którego będzie można przeprowadzić networking i przedyskutować tematy poruszone w trakcie konferencji. W obiekcie HP Park Hotel Poznań organizacja wydarzeń łączonych jest szczególnie wygodna. Znajdują się tam nowoczesne sale przeznaczone do konferencji, szkoleń i firmowych prezentacji. Bankiet może być jednak równie dobrze odrębną imprezą przygotowaną z okazji sukcesu firmy lub powiększenia się grona zespołu pracowników, którą uświetnią wykwintne trunki i smakowite przekąski.

Bankiety zasiadane – świętowanie rodzinnej uroczystości

To, co sprawdzi się podczas spotkania biznesowego, niekoniecznie będzie pasować do uroczystości rodzinnej. W przypadku imprez okolicznościowych znacznie lepiej zdecydować się na elegancki bankiet zasiadany. Jubileusz pożycia małżeńskiego, okrągłe urodziny, przyjęcie pierwszej Komunii Św., chrzciny oraz inne wydarzenia rodzinne o podobnej randze wymagają wyjątkowej oprawy, którą zapewnią elegancki wystrój sali, dekoracje stołów, profesjonalna obsługa kelnerska i wykwintne dania. Jako że tego typu uroczystości raczej nie kończą się po dwóch godzinach, zapewnienie wygodnego miejsca przy stole i obfitego menu jest kluczowe. Niebagatelną rolę odgrywa głównie ten ostatni element, który także w dużej mierze wpływa na pozytywne wrażenia gości. Decyduje o tym nie tylko wyrafinowany smak posiłków, ale też estetyczny sposób ich podania z dbałością o dekoracyjne detale. Podczas gdy na bankiecie stojącym wystarczą oryginalne przekąski na zimno i koktajle, na imprezie zasiadanej należy podać dania na ciepło i zróżnicowane słodkie przekąski. Warto dokonać ich nietypowego wyboru, aby pozytywnie zaskoczyć podniebienie gości. Decydując się na organizację przyjęcia w obiekcie HP Park Hotel Poznań, można liczyć na to, że menu zostanie dostosowane do indywidualnych potrzeb, a posiłki będą przygotowane ze świeżych produktów najwyższej jakości. Wyjątkowe menu w połączeniu z eleganckim i wytwornym charakterem bankietów sprawia, że stają się one coraz bardziej kuszącą zachętą do uroczystego świętowania ważnych wydarzeń w sferze prywatnej i biznesowej.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji