Bezpłatny internet pokładowy dla pasażerów Emirates

Autor tekstu: , Data publikacji:

Ostatnio wprowadzone ulepszenia w zakresie dostępu do Internetu pokładowego pozwalają pasażerom Emirates, podróżującym w każdej klasie, cieszyć się z bezpłatnej łączności po zarejestrowaniu w programie Emirates Skywards. Linie Emirates nieustannie zajmują czołową pozycję w kwestii rozwoju pokładowej sieci Wi-Fi i zainwestowały dotychczas w łączność pokładową ponad 300 milionów USD.

Wszyscy członkowie Emirates Skywards w każdej klasie podróży mogą teraz korzystać z bezpłatnej łączności. Członkowie programu Skywards na poziomie Blue, Silver, Gold lub Platinum podróżujący w dowolnej klasie – ekonomicznej, ekonomicznej premium, biznes lub pierwszej – mogą bezpłatnie wysyłać i odbierać wiadomości w aplikacjach. Dodatkowo, pasażerowie pierwszej klasy, jeżeli są członkami Skywards, będą mieli nieograniczony dostęp do bezpłatnego Internetu, dzięki czemu będą mogli robić zakupy lub pracować online podczas lotu, podobnie jak członkowie Silver, Gold i Platinum Skywards podróżujący klasą biznes. Członkowie Platinum Skywards mają natomiast bezpłatny dostęp do Internetu we wszystkich klasach podroży.

Zwiększenie bezpłatnej łączności zostało bardzo dobrze przyjęte przez pasażerów linii Emirates po zmianach wprowadzonych w styczniu 2023 r., a obecnie przewoźnik odnotowuje średnio 450 000 użytkowników miesięcznie. Oznacza to 30% wzrost ruchu w Internecie w 2023 r. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Obecnie prawie 10% wszystkich pasażerów korzysta z pokładowego Wi-Fi bezpłatnie. Na trasach w obu Amerykach prawie 20% pasażerów łączy się z Wi-Fi na pokładzie, a na trasach europejskich i afrykańskich odsetek ten wynosi ponad 11% wszystkich pasażerów.

– Linie Emirates stale współpracują z naszymi dostawcami usług w celu optymalizacji i poprawy jakości łączności internetowej. W marcu dostarczyliśmy około 55% więcej danych na jedną sesję klienta w porównaniu z początkiem 2022 r., mimo że liczba sesji wzrosła o 68% w tym samym okresie. Będziemy kontynuować inwestycje w modernizacje i usprawnienia, a nasze samoloty A350 zostaną dostarczone już wyposażone w łączność satelitarną nowej generacji – powiedział Patrick Brannelly, SVP Retail, IFE & Connectivity.

Linie Emirates ogłosiły również, że będą oferować nowy, szybki szerokopasmowy Internet pokładowy obsługiwany przez GX Aviation, firmy Inmarsat, na pokładzie 50 nowych samolotów Airbus A350, które mają wejść do eksploatacji w 2024 roku. Nowa umowa znacznie poprawi komfort pasażerów dzięki lepszej łączności i większemu globalnemu zasięgowi, nawet podczas lotów nad Arktyką. Airbusy A350 będą pierwszymi samolotami linii Emirates, które skorzystają z sieci satelitarnej Global Xpress (GX) firmy Inmarsat, która zasila pierwszą i jedyną na świecie sieć szerokopasmową, zapewniając pasażerom nieprzerwaną łączność bez względu na miejsce docelowe podróży, w tym Biegun Północny.

Aby uzyskać dostęp do bezpłatnego Wi-Fi, pasażerowie muszą jedynie dołączyć do programu Emirates Skywards. Klienci mogą bezpłatnie dołączyć za pośrednictwem strony emirates.com, flydubai.com, oficjalnej aplikacji Emirates lub aplikacji flydubai oraz bezpośrednio z poziomu portalu Wi-Fi na pokładzie. Emirates Skywards ma ponad 30 milionów członków na całym świecie, oferując niezrównane korzyści zarówno w powietrzu, jak i na ziemi, w tym w liniach lotniczych, hotelach, wypożyczalniach samochodów, bankach oraz wielu punktach sprzedaży detalicznej i wiele innych atrakcji. Program Emirates Skywards zdobył ponad 50 branżowych nagród za innowacyjność i światowej klasy ofertę, w tym: Program of the Year in Europe, Middle East and Africa and Best Customer Service w plebiscycie Frequent Traveller Awards 2021; World’s Leading Airline Rewards Programme podczas World Travel Awards 2022. Emirates Skywards znalazł się w pierwszej dziesiątce Frequent Flyer Program organizowanego przez USA TODAY 10Best Readers’ Choice 2020 (najpopularniejsze 10 programów wybranych przez czytelników).