Centrum szkoleniowe, hotel czy restauracja. Gdzie najlepiej zorganizować szkolenie firmowe?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wiele firm organizuje szkolenia, podczas których pracownicy mogą rozwijać swoją wiedzę i podnosić efektywność pracy. Jednocześnie szkolenia firmowe są metodą motywowania. Umożliwiają też pracownikom rozwijanie kreatywności, a do tego wszystkiego są sposobem na lepszą asymilację pracowników. Jednak aby móc cieszyć się udanym szkoleniem trzeba właściwie je przygotować i tutaj kluczowe znaczenie ma miejsce, w którym się odbędzie. Gdzie najlepiej zorganizować szkolenie firmowe - w centrum szkoleniowym, hotelu czy restauracji?

Restauracja – czy to dobre miejsce na organizację szkolenia?

Udane szkolenie to takie, z którego pracownicy wyjdą zadowoleni, z dużą dawką wiedzy czy nowych umiejętności. Jednak zorganizowanie go może być naprawdę trudne. Trzeba zadbać o komfort pracowników, ale też wybrać miejsce, które będzie im przyjazne. Czy restauracja się sprawdzi? Otóż niezupełnie. Przede wszystkim organizacja szkolenia w restauracji jest czasochłonna i skomplikowana. Zasadniczo musicie zarezerwować całą salę restauracyjną, w przeciwnym razie inni goście mogą Wam przeszkadzać, a ponadto i Wy będziecie zakłócać ich spokój. Oczywiście musimy też wspomnieć, że nie każdy właściciel restauracji pozwala na organizację szkoleń firmowych. Nie zawsze jest też miejsce, by podłączyć sprzęt. Jednocześnie w restauracji nie znajdują się ekrany, rzutniki czy projektory. A więc prawda jest taka, że szkolenie w restauracji może się nie udać. Nawet jeżeli znajdziecie taką, gdzie jest sporo miejsca, to musicie zabrać cały swój sprzęt i wynająć cały obiekt dla siebie.

Szkolenie w hotelu – za i przeciw

Hotele są miejscami, które kojarzą się z wypoczynkiem wakacyjnym, ewentualnie podczas delegacji wynajmuje się w nich pokoje, w których śpi się po całym dniu ważnych spotkań czy konferencji. Warto wiedzieć, że w hotelach najczęściej można zorganizować konferencje dla pracowników. Jednak dobrze jeżeli można wynająć miejsce, w którym znajduje się dobre wyposażenie, a więc salę konferencyjną. Przy wyborze hotelu, zwróćcie uwagę czy na wyposażeniu znajduje się sprzęt multimedialny. Trzeba wiedzieć, że nie w każdym obiekcie istnieje możliwość organizacji szkoleń firmowych. Często przestrzeń nie jest odpowiednio przygotowana. W hotelach może być też duże obłożenie. Jeżeli wybierzecie miejsce w centrum, to niestety hałas może być dosyć duży. Mogą Wam przeszkadzać inni goście. Sale konferencyjne nie zawsze posiadają właściwą akustykę, co także utrudnia przeprowadzenie szkolenia dla pracowników w optymalnych warunkach.

Centrum szkoleniowe – idealne miejsce do przeprowadzenia szkoleń firmowych

Najlepiej wybrać miejsce, które pozwala na organizację szkolenia, ale też rekreację i wypoczynek. Doskonale sprawdzi się więc centrum szkoleniowe Mazury – Rest&Learn. Warto zauważyć, że znajduje się ono w pięknej lokalizacji, w otoczeniu przyrody, a dodatkowo blisko jeziora Święcajty. Centrum szkoleniowe jest odpowiednio wyposażone. Znajdują się w nim wszystkie niezbędne narzędzia, które pozwolą na przeprowadzenie merytorycznego szkolenia. Jednocześnie cały obiekt utrzymany jest w idei holistycznej, a więc zapewnia człowiekowi wszystkie niezbędne potrzeby, zarówno te dla ciała, jak i dla ducha. To miejsce sprawdzi się nawet wtedy, gdy chcecie organizować kilkudniowe szkolenie. Bez obaw możecie wynająć również pokoje hotelowe dla pracowników w Rest&Learn. Są one bardzo nowoczesne, a przy tym minimalistyczne. Pracownicy będą mieli dostęp także do restauracji, w której przygotowywane są posiłki na bazie tylko i wyłącznie naturalnych, lokalnych składników. Po dniu wrażeń czy wysiłku intelektualnym można udać się na siłownię, pójść na spacer, czy skorzystać z kajaków bądź rowerków wodnych.

Niewątpliwie najlepszym miejscem do przeprowadzenia szkolenia w sposób profesjonalny, a przy tym najbardziej przyjazny pracownikom jest właśnie centrum szkoleniowe Rest&Learn. Łączy w sobie funkcjonalność hotelu i wygodę restauracji, a dodatkowo posiada specjalne miejsce, w którym można przygotować i przeprowadzić w pełni profesjonalne szkolenie. Rest&Learn jest obiektem, w którym możecie dodatkowo pokontemplować w otoczeniu mazurskiej przyrody. Istnieje też możliwość skorzystania ze strefy medical spa. W obiekcie znajduje się kryty basen, a także sauna. Można też wybrać się do sali fitness czy siłowni, a nawet wykupić relaksujący masaż. Rzeczywiście pracownicy będą mogli zdobyć wiedzę, a także wypocząć i pozbyć się stresu, który towarzyszy im na co dzień.

Spółka realizuje projekt „Rest and learn”, nr projektu POPW.01.03.02-28-0005/20, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.