Certyfikat Green Key dla polskich IHG Hotels and Resorts

Autor tekstu: , Data publikacji:

InterContinental Warsaw, Holiday Inn Warsaw City Centre oraz Holiday Inn Gdańsk City Centre otrzymały certyfikat Green Key. Jest on przyznawany obiektom, które spełniają najwyższe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności za środowisko.

Certyfikat Green Key jest międzynarodowym, wiodącym standardem doskonałości w zakresie odpowiedzialności za środowisko naturalne i zrównoważone funkcjonowanie obiektów w branży turystycznej. To prestiżowe oznaczenie ekologiczne jest jednocześnie zobowiązaniem przedsiębiorstw to tego, że ich obiekty spełniają surowe kryteria określone przez Fundację Edukacji Ekologicznej (FEE). Green Key oznacza zapewnienie dla gości obiektu, że decydując się na pobyt, wspierają ochronę środowiska i zrównoważony rozwój. Certyfikat Green Key jest przyznawany w 60 krajach.

– W IHG Hotels & Resorts naszym celem jest dostarczanie Prawdziwej Gościnności  – True Hospitality. Aby to osiągnąć, wspólnie dbamy o naszych pracowników i społeczności, jednocześnie chroniąc planetę. Zdobycie Certyfikatu Green Key jest częścią planu działania, który ma zagwarantować piękno podróżowania teraz i w przyszłości. Nazywamy to Podróżą do Jutra – Journey to Tomorrow. Naszym celem jest wspólnie kształtować przyszłość odpowiedzialnej podróży razem z osobami, które zatrzymują się w naszych hotelach, pracują i współpracują z nami. Będziemy wspierać naszych pracowników i dokonywać pozytywnych zmian w lokalnych społecznościach, jednocześnie chroniąc piękno i różnorodność naszej planety… nie tylko dzisiaj, ale również w przyszłości – tłumaczy grupa hotelowa.

Aby to osiągnąć, w hotelach należących do Clustra prowadzone są inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Najważniejsze  z nich to:

  • Redukcja zużycia wody. Wprowadziliśmy narzędzia, które minimalizują zużycie wody bez wpływu na komfort gości.
  • Redukcja zużycia plastiku. Wyeliminowaliśmy plastikowe butelki, opakowania i jednorazowe przybory łazienkowe, zastępując je ekologicznymi alternatywami.
  • Kupowanie żywności od lokalnych dostawców, co zwiększa wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju, minimalizuje wpływ transportu żywności na środowisko i wspiera lokalne społeczności
  • Zaangażowanie społeczne. Aktywnie uczestniczymy w inicjatywach, takich jak Dzień Ziemi, aby wspierać ochronę środowiska.
  • Efektywność energetyczna i redukcja emisji dwutlenku węgla. Wdrożyliśmy rozwiązania zmniejszające zużycie energii i emisję dwutlenku węgla.
  • Edukacja pracowników. Edukujemy i zachęcamy naszych pracowników do zaangażowania się w działania na rzecz ochrony środowiska.
  • W InterContinental Warsaw, Holiday Inn Warsaw City Centre oraz Holiday Inn Gdańsk City Centre zrównoważony rozwój i ochrona środowiska znajdują się wśród priorytetów. Dzięki tym inicjatywom dążymy do zmniejszenia zużycia wody i plastiku, aktywnego uczestnictwa w sprawach społecznych, redukcji zużycia energii oraz wspierania naszych pracowników w działalności na rzecz ochrony środowiska.

Britta Kutz, Area General Manager at IHG hotels & Resorts powiedziała: – Zaangażowanie w ochronę środowiska to jeden z naszych priorytetów, dlatego jestem bardzo dumna, że otrzymaliśmy Certyfikat Green Key. To wielka motywacja dla naszego zespołu do dalszego działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dla gości wybór jednego z naszych hoteli to, nie tylko zapewnienie wyjątkowych doświadczeń, ale też realny wpływ na ochronę naszej planety.