Darmowa Mobilcard w Południowym Tyrolu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Południowy Tyrol/Alto Adige ma nową propozycję dla turystów odwiedzających ten region w północnych Włoszech. Dzięki karcie Mobilcard można korzystać ze wszystkich środków transportu publicznego.

Południowy Tyrol to wyjątkowe miejsce: trochę włoskiego charakteru i swobody, dużo austriackiej precyzji i porządku. Ale przede wszystkim przepiękne Dolomity i ponad 300 słonecznych dni w roku. Transport na zachodzie Europy nie należy do najtańszych, ale władze tego autonomicznego regionu Włoch przygotowały ciekawą ofertę. Karta Mobilcard to najbardziej elastyczny sposób poruszania się po Południowym Tyrolu. A do tego dla tych, którzy wykupili w jednym z hoteli czy pensjonatów pobyt 3- lub 7-dniowy – zupełnie za darmo. Wystarczy poprosić w recepcji o wydanie odpowiedniej karty.

Z kartą mobilną można korzystać ze wszystkich środków transportu publicznego w Południowym Tyrolu, docierając do najdalej położonych dolin i odkrywając niezliczone górskie pejzaże.

Do transportu publicznego należą pociągi (oprócz Intercity), które dojeżdżają do Trento, wszystkie kolejki do Maranza/Meransen, San Genesio/Jenesien, Meltina/Mölten i Verano/Vöran oraz wąskotorowa kolej na górze Renon/Ritten i kolejka do Mendola/Mendel. Do systemu Mobilcard nie należą prywatne koleje oraz gondole.

mobilcard-7-tage-senior