Hotele Mercure w Gdańsku zapraszają!

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wszyscy wiemy jak ważne są w podróży lokalne inspiracje. Meldując się w hotelu, w nieznanym nam mieście, chcemy doświadczyć tego co nowe, ale przede wszystkim autentyczne i prawdziwe. Dotyczy to zarówno oferty kulturalnej, jak i kulinarnej. Chcemy przeżywać ważne chwile w oryginalnych miejscach, czerpiąc z tego co lokalne, a więc często dla nas – intrygujące i ciekawe.

Discover Local Guide

Hotele Mercure słyną z gościnności i są znane jako miejsca, w których warto się zatrzymać, jeśli chcemy doświadczyć lokalnej kultury w autentyczny sposób. Marka Mercure rozwija projekt własnych przewodników w formie mobilnej, które pomagają gościom odkrywać rekomendowane przez hotel miejsca. QR code jest dostępny
w recepcji hotelowej.

W tym roku do hoteli z trzynastu europejskich miast posiadających Discover Local Guide, dołączyły kolejne. Mogą z nich skorzystać goście Mercure w Antwerpii (Belgia), Manchesterze, Sheffield, Glasgow i Brighton (Anglia), w Dusseldorfie, Kolonii i Hamburgu (Niemcy), w Hadze (Holandia), w Belgradzie (Serbia), Tibilisi (Gruzja), Ałmaatach (Kazachstan), a także – w Gdańsku.

Hotele z widokiem

Czterogwiazdkowy Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto usytuowany w najwyższym budynku w mieście, oferuje wspaniałe widoki na zabytki, w tym będącą już pomnikiem historii – Stocznię. Można w nim odpocząć po całym dniu pełnym wrażeń.

Położony jest zaledwie pięć minut spacerem od głównego dworca kolejowego, a bliskość najważniejszych obiektów w mieście: sklepów, restauracji i instytucji kultury – zachęca do zwiedzania. Dzieli go zaledwie 400 metrów od Starego Miasta i 200 metrów od galerii handlowej Madison, w której działa ponad 100 sklepów. Codziennie rano serwowane jest tu urozmaicone śniadanie, które na życzenie może być też dostarczone do pokoju. Hotelowa restauracja Winestone specjalizuje się w winach oraz daniach serwowanych na kamiennych płytach – „les planches”. Goście chwalą sobie nowoczesny design, funkcjonalne pokoje, a przede wszystkim nienaganny, spersonalizowany serwis. Siedząc na hotelowym tarasie można posłuchać koncertów carillionowych i wsłuchać się w brzmienie gdańskich dzwonów.

Otoczony bujną zielenią Hotel Mercure Gdańsk Posejdon położony jest zaledwie 100 metrów od piaszczystej plaży w Jelitkowie, rekreacyjnej dzielnicy Gdańska. Bliskość sopockiego mola i ścieżek rowerowych oraz tereny zielone hotelu umożliwiają rekreację i wypoczynek. Hotel oferuje 151 przestronnych pokoi oraz restaurację Winestone. Blisko stąd do Parku Oliwskiego z zabytkową Bazyliką archikatedralną, Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego i hali Ergo Arena, w której odbywają się wydarzenia kulturalno-sportowe. Hotel znajduje się w pobliżu biznesowego centrum Trójmiasta, dlatego idealnie sprawdza się podczas podróży służbowych.

Gdańsk lokalnie

Korzystając z mobilnego przewodnika dostępnego dla gości hoteli Mercure w Gdańsku, możemy wędrować po wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Starówce. Mijamy Długi Rynek, kościół Mariacki, potężne bramy miejskie i kamienice świadczące o hanzeatyckiej przeszłości miasta. Odwiedzamy jedyne na świecie Muzeum Bursztynu, aż dochodzimy do Drogi Królewskiej. Nieco dłuższy spacer, proponowany przez przewodnik, wiedzie do Stoczni Gdańskiej, w której narodził się NSZZ „Solidarność”. Dziś miejsce to tętni życiem, pełniąc rolę lokalnego centrum sztuki, kultury, muzyki i gastronomii.

Podążając za rekomendacjami Discover Local Guide hoteli Mercure w Gdańsku, możemy wybrać się do rezerwatu przyrody, czyli na 11-kilometrową Plażę Sobieszewską. To idealny azyl dla osób szukających ciszy i spokoju, marzących
o odpoczynku. Granicę plaży wyznaczają tu zjawiskowe wydmy i malownicze ujście Wisły. Można spacerować, uprawiać sporty wodne takie jak windsurfing, ale również obserwować ptaki, a jest ich tu aż 300 gatunków. Przewodnik rekomenduje także lokalną restaurację „Kubicki”, położoną nad brzegiem Motławy, której tradycje sięgają 1918 roku. W jej menu znajdziemy tradycyjne polskie dania w nowoczesnej odsłonie. A jeśli starczy nam czasu – za radą przewodnika możemy, korzystając z kolei regionalnej lub samochodu, wybrać się do Malborka, żeby zwiedzić słynny i tajemniczy Zamek Krzyżacki. Podczas pobytu w hotelach Mercure w Gdańsku atrakcji na pewno nie zabraknie!