W Hotelu Mikołajki otwarto szklany tunel

Autor tekstu: , Data publikacji:

Pięciogwiazdkowy Hotel Mikołajki oddał do użytku nową inwestycję - kilkudziesięciometrowy, przeszklony tunel, łączący dwa budynki Hotelu Mikołajki położonego na Ptasiej Wyspie w Mikołajkach.

Zakończona budowa była jedną z najważniejszych inwestycji od momentu otwarcia Hotelu i znacznie wpłynęła na komfort przemieszczania się pomiędzy częścią hotelowo-apartamentową a restauracyjno-konferencyjną obiektu. Tunel stał się komplementarną częścią architektoniczną i nowoczesną ozdobą Hotelu Mikołajki. Inwestycję rozpoczęto w październiku 2015 r., a jej koszt wyniósł prawie 4,5 mln złotych netto.

Hotel Mikołajki położony jest na wyspie na Jeziorze Mikołajskim i składa się z dwóch osobnych budynków, połączonych początkowo tylko drewnianym pomostem. Choć unoszący się nad taflą wody pomost był atrakcją samą w sobie, już jesienią 2015 r. podjęto decyzję o budowie przeszklonego tunelu, który nie tylko zapewni gościom pełen komfort przy przemieszczaniu się, zwłaszcza w czasie niesprzyjającej pogody, ale też w ciekawy sposób uzupełni architekturę hotelu. Obecnie tunel jest już otwarty i gotowy na sezon turystyczny.

Więcej o hotelu Mikołajki przeczytasz TUTAJ>>

– Ta inwestycja była niezbędna, aby Hotel Mikołajki mógł funkcjonować przez cały rok z wysokim obłożeniem, jednocześnie zapewniając najwyższy komfort naszym Gościom. Przeszklony, ogrzewany tunel, zwłaszcza w okresach jesienno-zimowych i wiosennych ułatwi przemieszczanie się pomiędzy budynkiem hotelowo-apartamentowym, a budynkiem restauracyjno-konferencyjnym. Prace zakończyliśmy zgodnie z planem, czyli w okresie, kiedy najbardziej dynamicznie rośnie nasze obłożenie, w szczycie sezonu sięgające ponad 90% – mówi Ireneusz Czerski, dyrektor Hotelu Mikołajki.

Projektantem tunelu jest P.K. Studio Projektowe z Sopotu, a generalnym wykonawcą Inpro S.A. z Gdańska. Hotel Mikołajki powstał w 2013 roku jako jeden z najwyższej klasy hoteli na Mazurach. Poza wysokim standardem, kompleksową ofertą SPA, wyróżniającą się kuchnią i obsługą, oferuje również sprzedaż apartamentów w systemie CONDO.

hotel mikołajki