Jak wybrać kask rowerowy? Rozwiązania, na które warto zwrócić uwagę

Autor tekstu: , Data publikacji:

Jeżdżąc na rowerze warto szczególnie dbać o swoje bezpieczeństwo i zapewnić sobie maksymalną ochronę przed poważnymi urazami. Jednym z produktów, którego nie powinno zabraknąć w wyposażeniu żadnego kolarza jest kask rowerowy. Odpowiednio dobrany model zapewni nam nie tylko ochronę przed urazami, ale także komfort, dlatego warto wiedzieć, jak go dobrać, by był dla nas wygodny. W tym artykule podpowiadamy jak tego dokonać i na co zwracać uwagę przy zakupie kasku rowerowego.

Jak dobrać kask rowerowy?

Przede wszystkim zakupu zawsze warto dokonywać stacjonarnie. Dzięki temu możemy samodzielnie przymierzyć interesujące nas modele i określić, w którym z nich jest nam najwygodniej. Kask rowerowy to produkt, który powinien być dobrze dopasowany do naszej głowy, a także gogli rowerowych jeżeli planujemy je nosić w czasie jazdy. Przed zakupem warto zmierzyć rozmiar swojej głowy, dokonując pomiaru elastyczną miarką owiniętą wokół głowy ponad linią brwi.

Wybierając kask rowerowy https://www.bikesalon.pl/kaski-rowerowe damski, jak i kask rowerowy męski nie zauważymy większej różnicy pomiędzy poszczególnymi propozycjami – większość modeli dla dorosłych jest uniwersalnych. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na atrybuty poszczególnych propozycji wybierając kask rowerowy dziecięcy. Modele dla najmłodszych są lepiej dopasowane do ich głów i posiadają często zakres rozmiarów pozwalających na korzystanie dłużej z kasku przez pociechę ze stale rosnącym ciałem.

Kask rowerowy może posiadać regulację rozmiaru zarówno pod względem obwodu, jak i wysokości. Takie modele szczególnie sprawdzą się u osób posiadających niestandardowy kształt głowy i zapewnią im większy komfort.

Na co zwrócić uwagę kupując kask rowerowy?

Poza wyborem odpowiedniego dla nas rozmiaru powinniśmy przyjrzeć się także kilku dodatkowym rozwiązaniom zapewniającym nam dodatkowy komfort i ochronę.

Najważniejszym atrybutem kasku rowerowego będzie zastosowana w nim wentylacja. Im więcej otworów, tym lepiej będzie on przepuszczał powietrze, dzięki czemu pozwoli na stały dostęp świeżego powietrza do głowy i zapobiegnie przegrzaniu nawet w najbardziej upalne dni. Warto także zwrócić uwagę na zastosowaną podszewkę i wyściółkę – czy możemy je odpiąć od kasku i wyprać w pralce.

Technologie zapewniające bezpieczeństwo w razie upadku i uderzenia to między innymi MIPS. Takie rozwiązania pozwalają nam lepiej ochronić się przed groźnym urazem, warto w nie inwestować gdy często jeździmy na rowerze – niezależnie od tego czy w mieście, czy w lesie.

Dla wielu osób ważny będzie także sposób zapinania kasku, to czy posiada on daszek przeciwsłoneczny i jak zgrywa się on z posiadanymi okularami przeciwsłonecznymi. Takie rzeczy najlepiej jest sprawdzać przychodząc z posiadanym już produktem do sklepu i przymierzając kask rowerowy wraz z okularami.

Kup bezpieczny i wygodny kask rowerowy z pomocą specjalisty

Zakup kasku rowerowego dla wielu osób może być trudny. Nawet jeżeli posiadamy już duże doświadczenie kolarskie, zawsze warto podczas zakupu korzystać z pomocy i porady profesjonalnego doradcy. On doskonale zna produkty dostępne w sklepie rowerowym, a także wie, które modele najlepiej sprawdzają się u poszczególnych grup kolarzy. Kask rowerowy Warszawa kupisz w sklepach BikeSalon mieszczących się przy ulicy Wrocławskiej 25 i Ostrobramskiej 38b. Jeżeli preferujesz zakupy przez internet, kask rowerowy online znajdziesz na stronie bikesalon.pl.

Wybór produktu do ochrony głowy to bardzo ważna rzecz i nie warto jej bagatelizować. Poświęcenie odrobiny czasu na przymierzenie kilku modeli i upewnienie się, że wybrany kask rowerowy zapewni nam komfort zaprocentuje w przyszłości, sprawiając, że będziemy go chętnie zakładać na każdą przejażdżkę.

Źródło: Sklep rowerowy www.bikesalon.pl