Jak założyć firmę bez wychodzenia z domu?

Jeżeli planujesz rozpoczęcie działalności gospodarczej, nie musisz dłużej martwić się o skomplikowane formalności. Dzięki możliwości założenia własnej firmy online za pośrednictwem PKO Banku Polskiego odpowiedni wniosek wypełnisz w kilkanaście minut, a w razie problemów lub wątpliwości będziesz mieć możliwość skontaktowania się z profesjonalnym doradcą, który pomoże ci, gdy tylko będziesz tego potrzebować.

Rejestracja firmy za pośrednictwem banku

Swoją własną działalność gospodarczą możesz założyć na kilka sposobów. Możesz zrobić to osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem Internetu. Najłatwiejszym sposobem na to, by otworzyć firmę online jest wypełnienie wniosku i przesłanie go do urzędu za pośrednictwem strony banku. Czym się to różni od składania wniosku bezpośrednio na rządowym portalu CEIDG? Przede wszystkim system jest dużo bardziej intuicyjny oraz praktycznie bezawaryjny. Nie zawiesza się i dzięki temu daje ci możliwość dużo szybszego przygotowania wniosku. Wypełniając dokument, możesz skorzystać na przykład z intuicyjnej wyszukiwarki kodów PKD, która podpowie ci, jakie kody działalności wybrać.

Fachowa pomoc konsultanta

Założenie własnej działalności gospodarczej to w rzeczywistości nic trudnego. Wniosek jest dość prosty i aby go wypełnić, potrzebne są tylko dane osobowe oraz podstawowe informacje na temat planowanej działalności. Zawsze jednak może przydarzyć się sytuacja, w której będziesz mieć jakieś wątpliwości. Mogą dotyczyć one np. sposobu prowadzenia księgowości firmy bądź wyboru najlepszego rodzaju opodatkowania. Jeżeli jakieś kwestie nie będą dla ciebie jasne, wypełniając wniosek przez portal iPKO masz możliwość rozmowy z konsultantem, który specjalizuje się w kwestiach związanych z otwieraniem i prowadzeniem firmy. Wystarczy, że podasz swój numer we wskazanym na stronie miejscu, a pracownik banku oddzwoni do ciebie i zapewni niezbędne wsparcie.

Wszechstronne konto firmowe

Jeżeli zdecydujesz się na otworzenie firmy przez PKO Bank Polski, wraz z akceptacją wniosku otrzymasz swoje własne konto firmowe. Dzięki temu, że będziesz mógł korzystać z niego już od pierwszych dni działalności, przyjmowanie gotówki i wykonywanie przelewów będzie dużo łatwiejsze. Konto firmowe w PKO Banku Polskim to produkt, który pomoże ci wkroczyć w świat biznesu. Na start w prezencie od banku możesz otrzymać aż 1000 zł debetu, który z pewnością przyda się na początkowe wydatki. Dodatkowo do konta możesz zamówić bezpłatną kartę wielowalutową, z której bez problemu skorzystasz w kraju i za granicą. Dzięki dostępowi do kantoru online szybko wykonasz transakcje na rachunki zagraniczne lub dokonasz zakupów w sklepach z innych krajów.

Dodatkowe usługi dla przedsiębiorców

W dzisiejszych czasach prowadzenie firmy to nic skomplikowanego. Tak naprawdę wszystkie obowiązki przedsiębiorcy możesz realizować przez internet. Zapomnij o godzinach spędzonych w urzędach i zaufaj nowoczesnym technologiom, dzięki którym jeszcze łatwiej będzie ci pracować. Wiele z nich otrzymasz w prezencie od PKO Banku Polskiego. Najlepszym przykładem jest e-Księgowość, czyli zaawansowany moduł, dzięki któremu możesz za darmo wystawiać faktury dla kontrahentów. Innym bardzo przydatnym udogodnieniem jest asystent firmowy. Ten prosty w obsłudze program w szybki sposób sprawdzi, jak ma się sytuacja finansowa twojej firmy. Dodatkowo przypomni ci o nadchodzących opłatach. Dzięki niemu nigdy nie zapomnisz o przelewach do ZUS-u oraz urzędu skarbowego!